Rtěnka je pro ženu šperkem jejího úsměvu. Jak vybrat tu správnou?

Úsměv je jednou z nejpůsobivějších ženských zbraní. V kombinaci se správným odstínem rtěnky tak snadno každá žena dokáže zanechat skutečně nezapomenutelný dojem prakticky kdykoliv. Právě proto je kvalitní rtěnka pro ženy nepostradatelným doplňkem a tím i dokonalým dárkem.

Rtěnkou podpoříte svou eleganci a styl

Díky svému tvaru a efektnímu designu bude rtěnka pro ženy vždy překvapením v tom nejlepším slova smyslu. Rtěnka však neslouží pouze pro zvýraznění úsměvu, ale poskytuje rtům také hydrataci a výživu. Proto se nesoustřeďte jen na výběr dokonalého odstínu, ale také na to, aby byla stálá a zároveň zanechávala krémově vláčný pocit na rtech.

O odstínu rtěnky rozhoduje především barva pleti

Líčení celkově včetně rtěnky by mělo pouze doplňovat přirozenou krásu obličeje a podporovat vkus a eleganci. Aby rty nepůsobily až příliš dominantně nebo naopak zbytečně nezanikaly, musíme ji sladit s barvou pleti.

Obecně platí, že světlé typy žen, které se problematicky opalují, by si měly vybírat rtěnky oranžových a světle růžový odstínů. Příjemně jimi zjemníte rty a dosáhnete tak něžného, tak akorát výrazného dojmu, ve kterém odstín rtů podpoří jedinečnost vašeho typu.

U nás asi nejvíce zastoupenému středně světlému typu pleti nejvíce sluší rtěnky v odstínech jasně červené barvy, ale nemusí se bát ani malinově červené rtěnky nebo červené v barvě třešní. Naopak tmavým typům sedí vínově červená a hnědá barva.  Ženy tohoto typu, mohou ukázat odvahu a nadšení pro nevšední kombinace a mohou jít i modré rtěnky.

Dárkem v podobě rtěnky nejlépe poznáte, kolik smyslnosti se v ženě skrývá.

Foto: Unsplash.com.