Pudrové obočí vás vyjde na 8.000 Kč. Trvale upravené obočí téměř bez bolesti a za pár korun udělá hodně parády

Pudrové obočí (Power Browns) je druhem permanentního make-upu. Tato metoda je skvělým řešením pro ženy, které už nechtějí každý den trávit dlouhé minuty úpravou svého obočí. Každá uspořená minutka po ránu k dobru dává v dnešní uspěchané době rozhodně smysl. Pudrové obočí se hodí i pro ženy, jejichž obočí má své vady na kráse a upravit ho do požadovaného tvaru není možné.

Pudrové obočí versus microblading

Pudrové obočí je jednou z technik permanentního make-upu. Obočí se v tomto případě vytváří pomocí mikroteček, které se tetují tetovacím strojkem s drobnou jehlou. Tečky mají za úkol vyplnit prázdná místa mezi chloupky, vystínovat obočí. Na konci celé procedury vypadá obočí stejně, jako kdyby bylo dokreslené stínem či tužkou na obočí.

Oproti tomu metoda microbladingu (vláskování) spočívá v „dokreslování“ drobných chloupků do obočí. Děje se tak pomocí drobných řezů ručním perem. Výsledkem této techniky je velice realisticky vypadající obočí. Pigment se v případě microbladingu aplikuje těsně pod kůži, zatímco v případě pudrového obočí se pigment dostává hlouběji do pokožky.

Případně lze zvolit kombinaci obou metod. Vznikne tak kombinované 3D tetování. Nejprve se obočí vystínuje světlejšími odstíny pigmentů, poté se pomocí microbladingu dotvoří chloupky tmavším pigmentem.

Foto: Shutterstock

Jak probíhá aplikace pudrového obočí?

Nejprve se se specialistou dohodnete na požadovaném tvaru a barvě obočí. Bolesti během procedury se bát nemusíte. Nejprve se totiž oblast obočí znecitliví anestetickým krémem, až poté přijde na řadu tetování.

Celá procedura trvá asi 1,5 až 2 hodiny. Výsledná barva obočí je asi o 40 % tmavší, než barva požadovaná, ale během týdne se obočí zahojí a zesvětlá. Vy se však o něj musíte náležitě starat. Vyhněte se kontaktu s vodou, neodlupujte stroupky (nechte je odpadnout přirozeně).

Používejte speciální přípravky k podpoře hojení tetovaného obočí. K úplnému vyhojení obočí dojde asi za 4 až 5 týdnů a teprve tehdy bude barva obočí konečná. 

Pro koho je pudrové obočí vhodné?

Chcete-li si nechat upravit obočí, nechte si poradit od odborníků, která metoda pro vás bude nejvhodnější. Obecně platí, že technika pudrového obočí je vhodná pro všechny typy pleti. Hodí se jak pro ženy, které chtějí mít výraznější obočí, tak pro ty, které mají pokožku poškozenou například sluncem. V neposlední řadě lze pomocí této metody také překrýt starší nevyhovující permanentní make-up.

Jak dlouho vydrží pudrové obočí?

Efekt pudrového obočí přetrvá beze změny zhruba rok a půl, případně i déle. Vždy záleží i na dalších okolnostech jako je například typ vaší pokožky nebo váš věk. Pigmenty nezmění svůj odstín, jen se postupem času změní jejich intenzita.

Foto: Shutterstock

Kolik stojí aplikace pudrového obočí?

Cena pudrového obočí je samozřejmě v různých kosmetických salonech odlišná. Liší se také v závislosti na městě, ve kterém se salon nachází, nebo podle typu použitého pigmentu. V průměru se cena pudrového obočí pohybuje od 3.000 do 8.000 Kč.

Vezmete-li v potaz, že doba výdrže takto upraveného obočí je až rok a půl, je cena do 8.000 Kč velice příznivá. Navíc uspořené minutky, které nemusíte věnovat péči o obočí, jsou k nezaplacení.

Zdroj info: https://hudabeauty.com/us/en_US/blog-powder-brows-67505.html.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.