Profesionální tipy, jak na líčení podle tvaru očí: Zdůrazněte svou unikátní krásu

A Woman Applying Eyeshadow

Oči jsou oknem do duše, a právě proto je důležité, abychom podtrhly jejich krásu. Každý z nás má jiné oči a každý typ a tvar požaduje specifický přístup k líčení, které vyzdvihne jejich vzhled.

Předtím, než se pustíte do líčení očí, je dobré zvážit, jaký tvar očí vlastně máte, a jakým způsobem je můžete nejlépe zvýraznit. Proto vám v tomto článku přinášíme tipy na to, jak zjistit, jaký tvar očí máte a jaké líčení se pro vás hodí.

Mandlové oči

Pokud máte mandlové oči, máte štěstí, protože tento tvar očí je považován za ideální. Mandlové oči mají oválný tvar s mírně zdviženými vnějšími koutky a nabízejí nekonečné možnosti pro líčení. Zdůrazněte své oči jemnou prodlouženou linkou. Používejte tmavou tužku pouze na horním víčku a snažte se vytvořit křidélko na konci. Kombinujte tmavší stíny na vnější části očí se světlou tužkou na vnitřní lince dolního víčka, čímž oči opticky zvětšíte.

persons blue eyes in close up photography
Foto: Unsplash

Kulaté oči

Kulaté oči mají tendenci být široké i vysoké, což nám dává spoustu prostoru pro kreativitu. Tento typ očí vypadá dobře se zvýrazněnými vnější koutky, což přidá očím více rovnováhy. Použijte světlejší odstíny stínů na vnitřních koutcích očí a postupně přidávejte tmavší odstíny směrem k vnějšímu koutku. Tato technika oko opticky prodlouží. Na kulatém tvaru očí vypadá kouřové líčení také skvěle.

Foto: Openverse

Oči s přepadajícími víčky

Tento tvar očí je charakterizován tím, že je dolní část záhybu víčka výrazně menší a často je více prostoru pro líčení pod obočím. Jednou z výzev při líčení tohoto typu očí je zamezit rozmazání.

 Při líčení je dobré začít s dobře naneseným podkladem, který pomůže stínu přilnout na místě. Při nanášení stínu je důležité sledovat přirozený záhyb víčka a stín aplikovat nad tento záhyb, nikoli přímo na něj, aby bylo líčení vidět, i když je oko otevřené. Důležitá je taky tužka na oči, která pomůže oči definovat a zvýraznit. Pokud chcete, aby oči vypadaly větší, můžete stíny a tužku rozetřít více směrem ven a stíny aplikovat také k dolním řasám, což pomůže udržet vzhled vyvážený.

Foto: Openverse

Monolidní oči

Monolidní typ, nebo oči asijského typu, nemají výrazný záhyb víčka, což vyžaduje trochu jiný přístup. Tmavší odstíny by měly zůstat co nejblíž linii řas a postupně směřovat ven. Pokud jde o oční linky, používejte gelovou tužku, která vydrží, ale zároveň vám dá trochu času na úpravu, než zaschne. Držte se tvaru oka a směřujte linku ven a nahoru. Skončete tam, kde by měl být záhyb víčka.

woman in black and white stripe shirt wearing silver necklace
Foto: Unsplash

Oči směřující nahoru

Oči s vnějšími koutky směřujícími nahoru tvarem připomínají oči kočky a skvěle se hodí pro vytvoření smyslného a tajemného vzhledu. Můžete snadno vytvořit kouřové líčení očí, pokud nanesete tmavý stín na celé víčko a rozmažete jej štětcem. Nebojte se použít stíny i u dolní linie řas, aby se tvar očí vyvážil. Prodloužené oční linky s křidélkem mohou očím dodat eleganci.

Oči směřující dolů

Oči s vnějšími koutky směřujícími dolů mohou vytvářet smutný dojem, ale s trochou líčení můžeme vytvořit iluzi zdvižení. Nejdříve naneste stíny ve světlém nude odstínu od víčka po obočí. Poté použijte středně tmavý odstín a pomocí malého měkkého štětce naneste stín horizontálně podél záhybu víčka a následně ho štětcem rozmažte směrem nahoru. Při líčení se soustřeďte na horní víčko, pokud však použijete tmavší odstín i pod očima, ujistěte se, že ho zvednete a směřujete nahoru. Oční linky prodlužte ven a nahoru. Pro ještě větší otevření a optické pozvednutí očí použijte kleštičky na řasy.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.