Přírodní prostředky za pár korun, které pomohou krásnějším vlasům? Zkuste černý čaj nebo ocet

Krásné vlasy chceme bezesporu všechny. Vždyť právě vlasy jsou korunkou ženské krásy a vizitkou toho, jak moc o sebe pečujeme. Proč ale ve snaze dosáhnout zdravé a bujné hřívy utrácet za drahou vlasovou kosmetiku, když se pomoc ukrývá doma ve spíží a stojí jen pár korun?

Která žena by se nechtěla chlubit nádhernou hřívou, které by nechyběl lesk, objem ani vitalita. Krásné vlasy můžeme mít i vy a vůbec k tomu nepotřebujete mnohdy předražené prostředky. Stačí se porozhlédnout v domácích zásobách.

Foto: Depositphotos.com

Voňavý rozmarýn podporuje růst

Rozmarýn si možná umíte představit v kuchyni, kde se s ním dají dochutit zajímavá jídla, ale vzít ho s sebou i do koupelny a použít ho na vlasy? To už by napadlo jen málokoho.

Foto: Unsplash.com

A přece je tomu tak: rozmarýnu se totiž nedá upřít pozitivní vliv na stimulaci folikul, což podporuje růst vlasů. Nálev z rozmarýnu také chrání před vyrážkami, které dokážou nepěkně potrápit.

Černý čaj hydratuje pokožku

I černý čaj prospívá krásným vlasům. Jak? Dobrá otázka! Koho by totiž napadlo, že něco tak na první pohled obyčejného, jako je v očích mnoha lidí právě černý čaj, může pomoci krásně hydratovat pokožku hlavy a tím pádem předcházet lámání vlasů? Kromě toho v sobě černý čaj obsahuje složky, které zpomalují šedivění. Trpíte-li na suchou pokožku vlasů, zkuste aplikovat čajovou lázeň na problematická místa. Stačí pravidelně zvlhčovat a uvidíte, že po několik týdnech poznáte rozdíl.

Jablečný ocet proti lupům

S jablečným octem můžete vygruntovat domácnost, je to šikovný parťák, který toho hodně umí. A co když vám řekneme, že se hodí i pro péči o vlasy?

Kdo by to byl řekl, že jablečný ocet může pomoci proti lupům. Co si budeme povídat – lupy jsou nepříjemný estetický problém, se kterým mnoho z nás bojuje a často dlouho a neúspěšně. Zkuste to s jablečným octem, který obsahuje kyselinu octovou a ta eliminuje růst bakterií. Naneste na pokožku hlavy malé množství octa – ideáln 3x týdně. Po několika týdnech zjistíte, že po lupech není ani památky.