Domácí kosmetika má své nezaměnitelné kouzlo! Vždy přesně víte, co je v produktu obsaženo a můžete si tak být 100% jisti původem všech surovin. A jak si můžete připravit domácí BIO krém na suchou pleť? Základním stavebním prvkem je léčivý heřmánek, který natrháte na každé louce!

Heřmánek je neocenitelnou bylinou nejen když jsme nachlazení. Obsahuje více než 100 účinných látek, které pomáhají i zevně. Máte-li problémy se suchou pokožkou, pak se vám jistě bude hodit návod na jednoduchý krém, který je přírodní a BIO.

Domácí přírodní krém z heřmánku, ingredience:

  • Med
  • Zakysaná smetana
  • Heřmánek
  • 60 ml vody
  • Éterický heřmánkový olej

Postup na přípravu bio krému z heřmánku:

Vodu nalijeme do menšího kastrolu, přidáme polévkovou lžíci sušeného heřmánku. Uvaříme silný heřmánkový výluh, který necháme vychladnout. Do uzavíratelné sklenice dáme 2 polévkové lžíce zakysané smetany a k ní procedíme výluh. Přidáme lžičku medu a 5 kapek oleje.

Takto připravený domácí bio krém z heřmánku je vhodné užívat pravidelně, abyste měli jistotu, že se vám krém nezkazí. Už po několika nanesení však pocítíte příjemný pocit na vaší pokožce. Dalším benefitem tohoto krému je i přirozená vůně heřmánku. Pokud máte příjemné heřmánkové aroma v oblibě, tento domácí heřmánkový krém na suchou pleť si zaručeně zamilujete.

Foto: Unsplash.com, Instagram, Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze