Už to tak bohužel je – léto nám ustupuje a podzim klepe na dveře. I když je podzim krásně barevný, co se počasí a teplot týče, je poměrně nestabilní a nevyzpytatelný. Není se čemu divit, že naše pleť mnohdy reaguje docela podrážděně.

Jak se na podzim starat o pleť?

Podzimní počasí sice není tak náročné, jako následující zimní, ale už teď dává naší pokožce nepříjemně zabrat. Pleť nám dává kolikrát najevo, že něco není úplně v pořádku. Oproti jiným měsícům si na podzim vyžaduje trochu více péče. V dnešním článku vám poradíme, jak se v tento podzimní čas o plet správně starat, jakou péči jí věnovat a na co nezapomenout, aby působila zdravě, vitálně a svěže, i když se za dveřmi zrovna budou honit všichni čerti.

Make-up zakryje nedokonalosti

Použití make-upu je pro některé z nás naprostá samozřejmost, pro jiné je to spíše občasná péče. Možná i vy patříte k ženám, které se v létě nelíčily a make-up vůbec nepoužívaly, maximálně nanesly lehký BB krém, jež je přeci jen o něco lehčí.

Zatímco v létě si absenci make-upu můžete dovolit, teď na podzim si vaše pleť zaslouží, aby mohla díky jeho pomoci působit naprosto dokonale. Letní opálení zmizí, napovrch se dostanou drobné či větší nedokonalosti a trocha očního klamu přece nikomu neublíží.

Doporučujeme vybírat spíše hutnější make-upy, nebojte se ani těch, které pokožku vyživují, sehnat se dají i takové, jež obsahují minerály a vitamíny, které vaší pleti jedině prospějí.

Hydratace dodá pleti vše, co potřebuje

Stejně jako je důležité pokožku hydratovat v létě, zapomínat byste na to neměli ani teď na podzim. Ještě než se o slovo přihlásí studená zima, je potřeba pleti dodat vše, co potřebuje, aby byla na přicházející změny patřičně připravena.

Vsadit můžete na nejrůznější vyživující masky, kterých jsou plné drogerie a které obsahují všechny důležité látky, které vaše pokožka nutně potřebuje. Pokud jste zvyklé používat denní a noční krémy, poradíme vám, abyste se zaměřili na takové, které opravdu hodně hydratují a pokožku náležitě vyživují.

Vyčištění pleti pomůže zbavit se  odumřelých buněk

Určitě nebude na škodu, pokud svoji pleť podrobíte důkladnému vyčištění. Léto bylo letos opravdu náročné, díky vysokým teplotám jsme byli nuceni používat nejrůznější ochranné krémy, opalovací mléka a jiné produkty, které naší pleti sice pomáhaly lépe se vypořádat s horkým sluníčkem, ale zároveň na ní zanechaly svoje stopy. Určitě vám můžeme všemi deseti doporučit peeling pleti, který odstraní odumřelé buňky, jež jsou na pokožce zbytečné. Peeling zároveň pokožku vyčistí a sjednotí.

Foto: Pixabay.com.

 

Načítání...

Diskuze