Je zvykem každé z nás si čas od času pořídit pleťovou masku a udělat si malou chvilku jen pro sebe. V drogerii jich najdete nespočet od nejrůznějších značek. Ale napadlo vás si pleťovou masku někdy vyrobit doma? Zkuste to! Překvapí vás, že to není až tak složité.

Dva typy masek pro dokonalou pleť. Pro oba využijete běžné ovoce

Existují dva základní typy masek. Záleží, jaké účinky od masky očekáváte. Na základě vašich preferencí si následně vyberete vhodné ingredience.

Prvním typem je maska, která vám na obličeji ztuhne a po jejím smývání působí jako peeling. Pleť zbavíte odumřelé kůže a zároveň ji zregenerujete.

Pro první typ masek je příhodná kombinace hustějších ingrediencí. Vhodná kombinace je rozmačkaný banán promíchaný společně s bílým jogurtem. Velice účinná je i kombinace ovesných vloček, žloutku, medu a olivového oleje.

Druhým typem jsou masky, které po nanesení neschnou. Pokožka tím pádem přijímá vodu a hydratuje se.

Vhodnou surovinou pro druhý typ masek je hroznové víno. Namočte kosmetický tampónek do hroznové šťávu a potřete jím obličej. Nechte působit 15 minut a následně vlažnou vodou smyjte.

Hroznové víno má blahodárné účinky na elasticitu naší pleti. Je navíc zdrojem přírodních antioxidantů. Pokožka je tím pádem po aplikaci svěžejší a vyživená.

Kombinace obou typů masek

Pokud bojujete s časem, je možné účinky obou typů masek spojit v jednu. Pro tuto kombinaci je vhodná skořice spolu s medem. Vaše pokožka bude díky medu svěží. Skořice se postará o zmírnění jizev a skvrn po akné.

Aby byly účinky viditelné, je potřeba masku opakovaně aplikovat jedenkrát za týden. Směs je účinná i v boji proti celulitidě.

Co budete k medovo-skořicové masce potřebovat?

Nachystejte si tyto ingredience:

  • 1 čajová lžíčka medu
  • 1/2 čajové lžičky mleté skořice
  • 1/2 čajové lžičky mletého muškátového oříšku
  • 1 čajová lžička citrónové šťávy

Jak na přípravu?

Jednotlivé suroviny dobře promíchejte, aby vznikla jednolitá směs. Pokud máte citlivější pokožku vynechte citrónovou šťávu, zbytečné by vám pleť podráždila.

Pokud budete pociťovat nepříjemné pálení, nemějte starost. Nepříjemný pocit je způsoben právě skořicí a pár minut po nanesení odezní.

Masku nepoužívejte, pokud trpíte kožním onemocněním jako je například rosacea neboli růžovka obličeje.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze