Pletené šaty jsou pro začátek jara naprosto perfektní volbou. Skvěle v sobě kombinují nejen praktičnost, ale i komfort a příjemný design. Pokud nevíte, v čem teď na jaře, kdy není ani teplo ani zima, vyrazit do ulic, pak jsou pletené šaty přesně to, co nutně potřebujete!

Podle čeho vybrat správný střih?

Pletené šaty dokážou zalichotit úplně každé postavě, chce to ale dobře vybírat. Asi jako u všeho i zde totiž platí, že zatímco vaší kamarádce jedny šaty dokonale sedí, vám ten stejný kousek nemusí sednout vůbec. A naopak, to co sluší vám, nemusí slušet vaší kamarádce.

 

pletene-saty-ve-kterych-vam-nebude-zima-02
pletene-saty-ve-kterych-vam-nebude-zima-03

Při výběru proto dobře volte nejen střih, ale i délku pletených šatů. Hodně záleží na typu vaší postavy. Pakliže víte, že máte na svém těle určité nedostatky, které chcete zamaskovat, zvolte takový střih, který elegantně zkopíruje vaši postavu, ale příliš vás neobepne, aby nedal okolí najevo to, co chcete, aby zůstalo cizím očím skryto.

Jaké jsou trendy letošního jara?

Letos na jaře budou nejvíce v kurzu pletené šaty jednoduchého designu. Nemusíte se proto nutně poohlížet po modelech, které hýří pestrým vzorem, ale svou pozornost zaměřte spíše na takové kousky, které mají decentní barvy. Klasikou nadále zůstávají černé šaty, spolehnout se ale můžete i na kterékoli jiné barvy, jež jsou teď na jaře trendy – světle růžová, béžová nebo třeba hnědá.

pletene-saty-ve-kterych-vam-nebude-zima-04
pletene-saty-ve-kterych-vam-nebude-zima-05

Jaké boty k nim zvolit?

Když se řekne šaty, většina žen si automaticky představí například lodičky nebo balerínky, protože tento romantický styl obuvi se k šatům přece náramně hodí. Pokud jde ale o pletené šaty, které jsou přeci jen daleko ležérnější, můžete vsadit i na jiné kousky z vašeho botníku. My si umíme pletené šaty představit například s kozačkami i kotníčkovými botkami na širším podpatku. Odvážnější z vás k nim mohou dokonce obout tenisky, ani tahle kombinace nebude vypadat špatně.

Dodejte šatům šmrnc pomocí doplňků

Pletené šaty sami o sobě mohou být velice zajímavé, ovšem ještě o něco zajímavější budou v případě, kdy do svého outfitu zakomponuje ty nějaké pěkné doplňky. Co třeba šaty v pase přepásat nějakým extravagantním páskem? Váš outfit bude rázem vypadat úplně jinak. Zapomínat byste neměli ani na náhrdelníky, pokud vsadíte na nějaký delší, opticky tak prodloužíte svou postavu, což ocení především ženy, ke kterým příroda nebyla co do výšky příliš štědrá.

pletene-saty-ve-kterych-vam-nebude-zima-06
pletene-saty-ve-kterych-vam-nebude-zima-01

Foto: Pinterest.

Načítání...

Diskuze