Ozdoby do klopy jsou malým ozdobným detailem, kterým ladíme naše outfity k dosažení dokonalé harmonie. Spolu s kravatou resp. motýlkem, kapesníčkem a například ponožkami můžeme vytvořit zajímavou barevnou kombinaci.

asos

Co si lze do klopy připnout?

Jaké ozdoby do klopy jsou vlastně k dostání? Není jich málo. Nejčastěji se setkáme s květinami do klopy (živými i „umělými“ – zvané brože), ozdobnými špendlíky, odznáčky, manžetovými knoflíčky, hedvábnými uzlíčky a to je zhruba vše z toho důležitého.

Živé květiny do klopy

Tedy živé, jak se to vezme, když jsou květiny uříznuté, úplně živé asi nebudou… Ke květinám se vždy váže určitá symbolika, její vysvětlení raději přenechám jiným, každopádně s květinami do klopy se setkáte především na svatbách.

etsy-maxim

Živé květiny do klopy pasují nejlépe ke svatbám. Zdroj: etsy.com

V případě květin do klopy je nutné mít na zadní straně klopy přišité poutko, kam se zasouvá stonek. Květinu jednoduše provlečeme čelní částí klopy a vzadu upevníme do poutka. Velmi elegantní záležitost. K tématickým příležitostem ideální ozdoba.

Ozdobné květy do klopy neboli brože

Květiny do klopy, které nikdy nezvadnou. To je hlavní výhoda oproti květinám skutečným. A také jejich poněkud širší a variabilnější možnosti použití.

Fantazie z WhatMyBoyfriendWore.com.

Fantastická kombinace z WhatMyBoyfriendWore.com

Ozdobné květy do klopy mívají velmi často viditelnou texturu, což je činí ještě více zajímavými. Květinové brože jsou připevněné na špendlíku, který má také sám o sobě ozdobnou funkci. Vezmete-li si k této ozdobě kravatu, zkuste si na ní připnout sponu ve stejné barvě, ve které je právě špendlík (například stříbrná – stříbrná).

Jak upevnit květinovou brož do klopy?

Není zcela nutné propíchávat si sako špendlíkem a tasit tak jehličku “na světlo světa” za každou cenu. Květinovou brož na špendlíku můžete také jednoduše protáhnout dírkou v klopě a na zadní straně pak špendlík připevníte izolepou ke klopě a máte vyhráno. Že to není jen můj výmysl dokládá i následující video:

Ladíme, ladíme, ladíme

Květy volíme v zásadně tak, aby nám s celkovým outfitem pěkně barevně hrály. Parádní inspiraci najdete na blogu WhatMyBoyfriendWore.com – perfektně zakomponované doplňky v každodenním outfitu jsou velmi často ozdobeny o květinové brože. Velikost těchto květů bývá v průměru okolo 3-4 cm, což je poměrně znatelný prvek, proto si buďte jisti, že zaujme na první pohled.

Inspirovat se můžete i v českých vodách – například Marek z CzechStreetGlamour.com zvolil znamenitou kombinaci červené ozdoby s červenými ponožkami. Chce to trošku odvahy a zdravé sebevědomí.

Marek z CzechStreetGlamour.com

Marek, CzechStreetGlamour.com

Květinové brože mohou být v mnoha formách a z mnoha materiálů, k dostání jsou například z kůže, hedvábí, bavlny, mohou být jak skládané do tvaru květů, tak pletené, … variant je obrovská spousta.

Ozdobné odznáčky a špendlíky

Ozdobné odznáčky bývají často záležitostí určitého klubu, společenství, případně vyznamenání a podobně. Známé jsou vlaječky států nebo také lovecké symboly.odznakylovely

Hedvábné uzlíčky

Sabir z MenStylePro.com ví, jak nosit uzlíčky v klopě

Sabir z MenStylePro.com ví, jak nosit uzlíčky v klopě

Nepatrné ozdobné detaily zvané hedvábné uzlíčky se nejčastěji připevňují na knoflík, který provlékáme dírkou klopy. Opět v kombinaci s dalšími prvky outfitu mohou působit svěžím barevným dojmem. Hedvábné uzlíčky mívají “neuspořádanou” formu a lze je někdy chápat i jako lehkou recesi, lehké snížení celkové společenské úrovně vašeho outfitu. Nemusí to však být na škodu.

Ozdoby do klopy jsou skvělé detaily, které by měl každý gentleman zvážit k zařazení mezi škálu svých doplňků.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments