Ostříhejte si doma vlasy jako profesionálové. S pár základními triky dosáhnete působivého výsledku

Stříháním vlasů doma se dá pokazit nekonečně mnoho věcí, a to zejména tehdy, když sáhnete po tupých nůžkách, nevezmete do ruky hřeben a budete pod časovým tlakem. Na druhou stranu malá úprava, kterou už teď zoufale potřebuje nejedna žena, s náležitou přípravou rozhodně neuškodí a zvládnete ji hravě.

Klíčem je začít jen s malou změnou. Právě teď prostě musíte odložit radikální sestřih nebo ofinu fešácky spadlou do obličeje. Velké změny nechte na profesionály, jakkoliv se to zdá jako nekonečné čekání. Konečky vlasů a menší střih klidně zkuste svépomocí.

Přečtěte si malý návod a prohlédněte instruktážní videa, která jsme do článku vložili. Určitě vám pomohou.

Foto: Pixabay

Střihejte kvalitními nůžkami

Zapomeňte na kuchyňské nůžky. Mají tupé hrany, které konečky vlasy ještě více poškodí. Raději investujte peníze do nůžek, které používají kadeřnice, jsou ostré jako břitva a určené na střihání vlasů.

Připravte si také alespoň dva hřebeny. Na rozčesávání ten, na který jste běžně zvyklí a na střihání jemnější, tzv. tupírovací. Důležité je i velké a menší zrcátko, abyste dokázaly zhodnotit výsledek.

Vlasy před stříháním pořádně umyjte a vysušte alespoň trochu ručníkem, popřípadě nechte uschnout úplně.

Foto: Depositphotos.com

Střihejte méně, než si myslíte, že potřebujete

Stříhat a stříhat můžete vždy, ale to, co už jste jednou střihly, nikdy zpátky nepřidáte. Obvykle se stříhají vlasy mokré, ale nezapomeňte na to, že po zaschnutí budou vypadat ještě kratší. U kudrnatých a zvlněných vlasů je lepší stříhat na sucho, protože získáte lepší představu o konečném výsledku. U rovných vlasů to není takový problém a klidně je navlhčete.

Kratší vlasy ostříháte pomocí culíků

Umyté a učesané vlasy rozdělte na čtyři části, které za pomoci gumiček sepněte do čtyř culíků. Když do vlasů vložíte tužidlo, budou krásně držet do vzduchu. Za pomoci hřebínku a ostrých nůžek postupně zkraťte konečky na každém culíku. Musí být stejné dlouhé. Pak je rozpusťte, protřepejte a vyfoukejte přes kulatý kartáč.

Rovné stříhání

Rovné vlasy se stříhají poměrně dobře. Jen je důležité zajistit, aby byl střih pěkně rovnoměrný. Vlasy přehoďte dopředu a stříhejte pod úhlem nebo rovné. Záleží na tom, zda dáváte přednost rovné linii nebo chcete mít celý vzhled trochu zaoblený.

Sestřih konečků

Konečky lze ostříhat snadno a rychle i bez toho, abyste radikálně zkrátily délku vlasů. Pokud se budete držet následujícího videa, zvládnete to snadno a získáte více času na návštěvu kadeřnice. Začněte tak, že zakloníte hlavu, učešete vlasy a dáte do nízkého culíku. Ten opět učešte a rozdělte do dalších dvou. Poslední část vlasů uchopte mezi prsty, sjeďte tam, kde chcete stříhat a vlasy ustřihněte. Konečky hezky dorovnejte, aby nevnikly nehezké nerovnosti a rozpusťte.

Stříhání s culíkem

Stříhání v culíku je celkově skvělá metoda. Zejména pro začátečníky. Uspořádejte uhlazené vlasy do ohonu v horní části vlasové linie, vytáhněte je dopředu a ostříhejte. Čím ostřejší bude úhel, tím drastičtěji budou vypadat vrstvy lemující obličej.

Stříhání kadeří

Silné kudrnaté vlasy se stříhají trochu hůře, ale také to jde. Je potřeba dělit je na vrstvy a po kouscích zastřihovat konce, aby se ozdravily a výsledek vypadal jako od profesionála.

Krátké vlasy

Krátké vlasy se udržují trochu hůř. Musíte použít spoustu sponek, obrnit se trpělivostí a postupně stříhat a stříhat. Pro takový střih je důležité rovnoměrné rozdělení vlasů, pevné zastřižení vlasů a pečlivé česání.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.