Obyčejní pomocníci pro krásu, které najdete v lednici i ve spíži

Drtivá většina žen je pro krásu schopná udělat cokoliv. Pravidelně se svěřují do rukou odborníků, nechávají o sebe pečovat v luxusních kosmetických centrech a utrácí nekřesťanské peníze za drahé pleťové masky, které slibují nejen mladistvější vzhled, ale i krásně hebkou pokožku. Proč utrácet za předražené pleťové masky, jejichž účinky jsou spíše marketingovým tahem, když si pleťovou masku můžete vyrobit samy doma za zlomek ceny?

Pleťové masky pro krásu, zn. domácí!

Popularita doma vyrobených pleťových masek v posledních letech nezastavitelně stoupá. Stále více žen totiž přichází na to, že kupované pleťové masky jsou často jen samé sliby, ale výsledek mnohdy prakticky žádný. Jestliže už nechcete vyhazovat peníze jen tak zbůhdarma oknem, jděte na to jinak.

Věřte tomu nebo ne, ale u vás doma se nachází skvělí pomocníci pro krásu, s jejichž pomocí hravě vytvoříte hotová kouzla. Stačí se jen podívat do spíže či do lednice a rázem uvidíte, jaké poklady skrývají. Některé potraviny, které většina z nás považuje za naprosto obyčejné, se totiž mohou pyšnit skvělými účinky pro krásu. Nebojte se objevit jejich potenciál a ten náležitě využít!

Z jakých surovin si hravě vyrobíte pleťovou masku?

Avokádo

Jako prvního pomocníka pro krásu zmíníme avokádo, které je oblíbené nejen v kuchyni, ale vsadit na něj můžete i v kosmetice. Avokádo nejdříve rozpulte, vydlabejte a jeho dužinu rozmačkejte na kašičku. Vzniklou kaši si pak naneste na obličej, na kterém ji nechte alespoň 15 minut působit. Tato maska je perfektní pro citlivou pokožku, kterou krásně zregeneruje.

Ovesná mouka

Pokud vaše pokožka doslova prosí o vyčištění pórů, pomůže vám s tím ovesná mouka. Tu smíchejte s trochou vody a vytvořte kaši, kterou naneste na obličej. V tomto případě nechte masku působit tak dlouho, dokud úplně neuschne. Jakmile maska popraská, jemně ji odrolte z obličeje a ten poté opláchněte čistou vodou.

Citrón

I tohle veselé žluté ovoce je skvělou volbou pro krásu, především pak pro boj proti vzniku vrásek. Chcete-li jejich tvorbu oddálit a zpomalit, vyrobte si masku z citronové šťávy, zeleného čaje a kurkumy: smíchejte dvě lžičky zeleného čaje, přidejte špetku kurkumy a půl lžičky citrónové šťávy. Tuto směs pak za pomocí látkového hadříčku aplikujte na obličej a nechte tři minuty schnout. Poté celý proces opakujte a nechte masku působit pro změnu 10 minut. Po deseti minutách masku smyjte a pogratulujte si, udělaly jste skvělou věc pro redukci svých vrásek!

Třtinový cukr

Poslední domácí pleťovou masku, na kterou vám dnešní článku dáme recept, vyrobíte z hnědého neboli třtinového cukru. Ten smíchejte s trochou olivového oleje, vytvořte kaši a tu krouživými pohyby v masírujte do pokožky na obličeji. Po masáži můžete masku nechat na obličeji ještě 10 minut působit, poté ji opláchněte.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.