Říká se, že obočí udává výraz celému obličeji. A něco na tom asi bude, protože když se jeho tvarování nepovede, dokáže to udělat pěknou paseku. 

Vytrhávání nežádoucích chloupků obočí je pro většinu z nás zažitou rutinou. Ne všechny to ale děláme správně.

Obočí musí lichotit obličeji

I v úpravě obočí se trendy často mění. Najdou se ženy, které ctí nejnovější trendy a vždy se jich drží – a to často i navzdory tomu, že jim aktuální tvar obočí ani trochu nesluší. Pamatujte, že obočí musí lichotit obličeji a že rozhodně ne všechny tvary musí nutně padnout všem tvářím.

Že má vaše kamarádka obočí jako dvě tenké čárky a vypadá fakt dobře rozhodně neznamená, že i vám to bude slušet.

Jak správně určit vhodnou délku a vybrat správný tvar?

Možná vůbec nejdůležitějším krokem je zvolit pro svůj obličej ideální délku obočí a stejně tak i jeho vhodný tvar. Jak již bylo řečeno, ne každý tvar a podoba obočí vám nutně musí padnout.

Vezměte si do ruky obyčejnou tužku a přiložte ji od křídla nosu směre k vnějšímu koutku oka. V místě, kde se tužka dotkne obočí, by mělo obočí končit. Začátek obočí zase určíte tak, že tužku povedete od nosu směrem k vnitřnímu koutku oka.

Co se týče tvaru obočí, nejjednodušší rada zní: respektujte takový tvar, který vám do vínku nadělila sama příroda. V drtivé většině případů vám totiž právě tento tvar sedí ze všech nejlépe a není potřeba se pouštět do experimentů.

Jak si obočí správně vytrhávat?

S  vytrháváním jednotlivých chloupků začínejte od vnější strany obočí, odkud pokračujte směrem dovnitř. Dobře uděláte, když prsty druhé ruky pokožku co možná nejvíce napnete, trhání vás pak nebude tolik bolet, ačkoli ano – stále to bude nepříjemné, ale ne nadarmo se říká: parádo, trp!

Kde obočí chybí, tam ho dokreslete

Pokud po určení začátku i konce obočí zjistíte, že vám na některých místech chloupky chybí, pomůžete si fixou nebo tužkou. S těmito pomocníky pak chybějící obočí jednoduše vykreslíte, samozřejmě je zapotřebí vybrat si vhodný odstín, který bude korespondovat s přirozenou barvou vašeho obočí.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments