Jedna z nejkrásnějších vlastností lidí je, že jsou komplikovaní a nevyzpytatelní. Čas od času chce ale každý ukázat svoji pravou tvář, část své identity na kterou je náležitě hrdý, aby si mohl najít nové známé, ukázat světu o čem přemýšlí, a nebo jenom podpořit něco co často dělá.

Věci kterými vyjadřujeme svoji identitu se mění, jednou z hlavních v naší době je to co si oblékáme. Ačkoliv podle statistik Češi neutratí více než tisícovku měsíčně na oblečení, roční obrat Českého módního trhu je více než 60 miliard korun. Zajímavé je také co muži a ženy nosí. Podle výzkumů mají ženy v šatníku 31 svršků, 9 kalhot, 7 šatů, 7 kabelek, 3 tenisky a 4 boty na podpatku a muži vlastní 24 svršků, 7 kalhot a 8 bot. Všichni vlastní několikero kusů oblečení.

Ať už máte sedm a nebo pět kusů oblečení, vždycky je možnost se s nimi vyjádřit. Mnoho lidí se snaží svým oblečením vyjádřit specifickou vlastnost jako třeba že jsou roztomilí, drsní, sebejistí, spokojení, veselí, atd.

Například lidé kteří mají tendenci prezentovat se jako veselí a nebo extrovertní často nosí teplé barvy jako třeba červená, žlutá nebo zelená. Všechny tyto barvy mají žlutý základní tón a jsou tím pádem spojovány se sluncem.

Podle amerického magazínu verywell.com, žlutá je barvou která přitahuje nejvíce pozornosti a lidé jí často přirovnávají k veselosti a zrychlení metabolismu. Na druhou stranu lidé kteří se snaží vypadat roztomile často používají jednoduché ale výrazné doplňky jako například knoflíky v pastelových barvách.

Zdroj: Public Domain Pictures

Pokud chcete někdy vypadat stylově a moderně, můžete si pořídit kožené doplňky a modní klobouky. Inspirací vám můžou být herci z Hollywoodu nebo filmové předlohy. Mnoho filmů jako například Dokonalý trik z roku 2006 používá klobouky jako centrální pro příběh i jako vizuální pomoc. V tomto filmu o rivalitě mezi kouzelníky jeden z hlavních charakterů nosí klobou aby zvýraznil svoji identity gentlemana.

Být moderní neznamená pouze vypadat dobře ale taky mít možnost použití pro ty doplňku které si pořídíte. Například kožené stylové tašky přes rameno jsou skvělou alternativou batohů a klobouk vás uchrání před sluncem, úpalem, a nebo třeba jenom špatným účesem.

Zdroj: Pexels

Zdroj: Pexels

Že se chcete zalíbit každému? Že potřebujete něco spíše delikátního ale stále chcete vyjádřit svoji identitu? Pak jsou hodinky tou správnou volbou přesně pro vás. Hodinky jsou užitečné a skoro každý je může nosit. Výběr hodinek je také neuvěřitelný. Podle statistik ekonomické sekce magazínu idnes.cz jsou české hodinky jsou tak kvalitní že je zde dokonce nakupují ruští i čínští bohatí turisté.

Vzhledem k dnešním možnostem určitě najdete hodinky svého typu ať už se snažíte vyjádřit eleganci černým koženým páskem a nebo lásku k přírodě s hodinkami které jsou vodotěsné. Hodinky se navíc jen málokdy pokazí a proto jsou jednoduchým módním doplňkem.

Zdroj: Pexels

Z jiného pohledu na identity, spousty lidí po celém světě jsou nadšenci do her a často hledají kamarády se kterými se můžou spojit skrze tohoto koníčka. Oblečení, speciálně trendy trika a mikiny, jsou skvělým způsobem jak dát vědět o čem si chcete popovídat s novým známým. Nejen že je možné pořídit si oblečení s logem specifické hry nebo hráčského doupěte, je taky možné získat stylové oblečení na které se Vás každý zeptá. Například hráči karetních her si můžou vybrat z mnoha doplňků s motivem karet který ještě k tomu vyjadřuje jejich emoce o hře. Někteří hráči pokeru v Česku nosí mikiny s anglickými nápisy aby vystavili na obdiv jejich vášeň.

Zdroj: Wikimedia Commons

Jinak řečeno, vzhledem k tomu že Češi již utrácí za oblečení a modní doplňku, proč by nebylo možné utrácet tak abychom zároveň mohli vyjádřit svoji identitu?

Načítání...

Diskuze