Zdá se, že módní přehlídky získávají zcela nový rozměr. Kvůli koronaviru platí řada omezení a nařízení, která mají zamezit tomu, aby se stýkaly početné skupiny lidí. Ruší se koncerty a různé společenské akce. Módní značky se tedy snaží přijít na způsob, jak by se mohly módní přehlídky uskutečnit i bez přítomnosti modelek a hostů. Značka Moschino to vyřešila geniálním a poněkud netradičním způsobem.

Foto: Moschino

Modelky jsou samozřejmě na přehlídkách velice důležité, jelikož jsou to ony, kdo na sebe obléká modely z nových kolekcí a musí je předvést před hosty. Jak se ale ukázalo, jde to i bez nich a nejsou až tak nenahraditelné.

Moschino myslí nejen na jejich zdraví a bezpečí, ale také na zdraví a bezpečí svých příznivců, kteří pravidelně navštěvují přehlídky. Momentálně by nebylo úplně vhodné, aby se taková akce uskutečnila. Proto Jeremy Scott, kreativní ředitel značky Moschino, vyměnil modelky za loutky.

Ukázka kolekce pro sezonu jaro/léto 2021 byla vytvořena v miniaturní podobě přímo na míru precizně provedeným loutkám, které byly vytvořeny společností Jima Hensona, jenž byl známým loutkohercem. Jeho společnost se zaměřuje na speciální efekty, animace, výrobu loutek a mnoho dalšího. Loutky i miniatury modelů z nové kolekce jsou provedené do nejmenších detailů. Samotná přehlídka je vtipná a roztomilá zároveň. Mezi hosty můžeme vidět některé známé tváře, jako například legendární novinářku a šéfredaktorku americké Vogue Annu Wintour.

V současné době je budoucnost nejistá, a to i v módním průmyslu. Michael Kors, Giorgio Armani, Alexander Wang a mnoho dalších módních značek oznámilo, že letos zcela vynechají týden módy, nebo vymyslí jinou alternativu, než jsou tradiční módní přehlídky. Nechme se tedy překvapit.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments