Nové kolekci Fendi chybí vliv Karla Lagerfelda

Už je to pár měsíců od smrti všemi milovaného módního návrhářka Karla Lagerfelda. Karl neopustil pouze svou značku a módní dům Chanel, na pospas nechal také značku Fendi, u které byl dlouholetým kreativním ředitelem po boku Silvie Venturini Fendi. Fendi vydalo kolekci, poprvé bez Karla Lagerfelda.

Dlouholetá spolupráce

Módní návrhář Karl Lagerfeld spolupracoval s Fendi dlouhé roky. Spolupráce začala v roce 1965, kdy se móda začala vyvíjet rychlejším tempem. Smrt Karla Lagerfelda znamenala konec této dlouholeté spolupráce a konec vlivu úžasného Karla na oděvní značku Fendi.

Resort 2020

Kolekce Resort 2020 byla poprvé od roku 1965 bez účasti Karla Lagerfelda. Celá kolekce tak zůstala pouze na Silvii Venturini Fendi. Celá kolekce byla malým výletem do minulosti. Je totiž inspirovaná osmdesátými léty a především pak filmovým plátnem tohoto období.

Pro celou kolekci Resort 2020 byla charakteristická široká ramena a úzký pas. Tato kombinace se vrací zpátky do módy a kolekce značky Fendi předpovídá velký úspěch. Mimo jiné kolekce obsahuje oversized dámské obleky, barevné kožichy, vysoké ponožky nebo kombinaci kůže & romantické blůzky.

Barevné šílenství

Kromě extravagantních střihů k osmdesátkám patří také bláznivé barvy a kontrasty. Ty samozřejmě v kolekci Resort 2020 figurovaly. Mimo tyto barevné kreace byly součástí i přírodní tóny.

Ať už se vám kolekce Resort 2020 líbí nebo ne. Nepřítomnost Karla Lagerfelda je v ní znát. Co říkáte?

Foto: Facebook.com/fendi.