No make-up look je stále diskutovanější téma, zvláště pak z toho důvodu, že líčení zabírá spoustu času a co si budeme nalhávat – chodit bez všech těch malovátek je mnohdy daleko příjemnější a pohodlnější, i na úkor toho, že naše pleť možná nepůsobí tak dokonale a bezchybně. 

Chcete chodit bez make-upu?

Možná i vás láká představa, že místo hodinky strávené po ránu v koupelně jednoduše vyrazíte do práce či školy bez vrstvy make-upu na tváři. I vám by se možná líbila jistá svoboda, kterou no make-up look s sebou přináší. Známe několik fajn tipů, které vám pomohou pečovat o pleť tak, aby žádný zásah líčení nepotřebovala a vypadala skvěle i bez použití malovátek.

No make-up look aneb bez líčení to jde taky!

V následujících řádcích vám prozradíme, co je potřeba udělat pro to, abyste mohli zahodit všechny šminky a chodit bez líčení. Zajímá vás to? V tom případě čtěte dál!

Tip první: pravidelný peeling pleti

Čištění pleti za pomoci peelingu rozhodně není na škodu. Peeling se postará o to, že z vaší pokožky odstraní odumřelé šupinky kůže, zároveň pleť příjemně prokrví a dodá jí na hebkosti. Peeling se doporučuje provádět minimálně 1x týdně, pokud máte pokožku citlivou, nemusíte jej provádět častěji, aby vám pokožka podrážděně nereagovala.

Tip druhý: vhodná pleťová maska

Pleťové masky jsou pro pleť hotovým pokladem, chce to ale správně vybrat. Ať už se rozhodnete porozhlédnout v nabídce na trhu nebo si zajdete k profesionálovi, věnujte pozornost správnému výběru. Pleťová maska musí odpovídat typu vaší pleti – je totiž rozdíl, jestli je vaše pleť mastná, suchá nebo smíšená.

Tip třetí: vyvážený jídelníček

Věřte nebo ne, ale na vzhledu vaší pleti se výrazně odráží i vaše strava. Pokud se stravujete nezdravě a příliš neřešíte, na čem si pochutnáte, pak se není čemu divit, že se vám pokožka tu a tam odvděčí zarudlými pupínky či jinými nedokonalostmi. Vaše strava by v ideálním případě měla být pestrá a bohatá na všechny důležité živiny, které vaše tělo nutně potřebuje. Vybírejte potraviny s vysokým obsahem zdravých tuků, omega-3 mastných kyselin i vitamínu C.

Tip čtvrtý: hydratace zvenku i zevnitř

Důležitá je i hydratace – a to jak hydratace vnější, tak i vnitřní. Vnější hydrataci zajistí krémy a pleťová mléka s hydratačními schopnostmi, vnitřní hydrataci pak, jak už možná čekáte, dostatečný pitný režim.

Tip pátý: dostatek kvalitního spánku

Pro zdravou pleť bez nedokonalostí je důležitý i spánek. Spánkem sice strávíme až třetinu života, což ale neznamená, že si jej mnoho z nás nedopřává tolik, kolik je potřeba. Ne nadarmo se říká, že se můžete vyspat do krásy, ale samozřejmě pouze v případě, kdy si toho spánku naložíte opravdu dostatek.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments