Nesprávným natáčením řas riskujete jejich polámání. Naučte se správně používat kleštičky na řasy

Ne každá z nás má od přírody řasy krásně dlouhé a k tomu všemu ještě dokonale zatočené. Většina žen si tak musí k perfektním řasám trochu dopomoci a natočit je s pomocí speciálních kleštiček. Tento úkon je sice otázkou pár vteřin, ale ne každá z nás to dělá správně.

Na natočení řas s pomocí kleštiček se zdá, že vlastně vůbec nic není. Řasy stisknete a ony se díky speciálnímu tvaru kleštiček dokonale stočí tak, aby je pak stačilo pouze zvýraznit řasenkou a dílo bude dokonáno. Jenže ouvej… Často se i v téhle banalitě chybuje a možná i vy při natáčení řas děláte tyhle zbytečné chyby.

Svíráte kleštičky zbytečně velkou silou

Použití kleštiček ve snaze natočit řasy do dokonalého tvaru mnohdy vybízí k tomu, abychom k tomu použily zbytečně velkou sílu. Myslíte si, že čím víc řasy stisknete, tím budou natočenější? Ale kdepak! Akorát si můžete řasy poškodit, protože pokud na ně budete tlačit až příliš, mohou se ohnout do nepřirozeného tvaru a nebo se dokonce polámat.

Zapomínáte kleštičky pravidelně čistit

Najdou se mezi námi dokonce i ženy, které kleštičky nečistí vůbec. Fuj. Podobně jako štětce nebo houbičky na líčení i kleštičky na řasy musíte pravidelně čistit, aby se na nich neusazovaly bakterie, prach nebo líčení, které budete mít na očích. Ideální je, pokud kleštičky vyčistíte jednou týdne vatovým tamponkem postříkaným čistým alkoholem.

Řasy si natáčíte až poté, co na ně nanesete řasenku

Nejdříve na řasy nanést řasenku a teprve poté je natočit, aby vypadaly perfektně? To je cílem mnoha žen, které se bojí, že pokud by zvolily opačný postup, díky použití řasenky by přišly o dokonalé natočení. Jenže tento postup je bohužel špatně. Riskujete tím, že se vaše řasy polámou, nemluvě o tom, že výsledný efekt nebude skoro vůbec vidět, takže je to v podstatě úplně zbytečná snaha.

Foto: Pexels.com, Pixabay.com.

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.