Nepřekonatelné účesy, které sluší ženám ve 20 i v 50 letech

Ženy po padesátce většinou přemýšlejí s jistou skepsí nad tím, jak by se měly oblékat, jaký by měly nosit účes a celkově začínají více přemýšlet o svém vzhledu než dříve. Mají pocit, že toto oblečení už se k jejich věku nehodí, tento účes by už neměly nosit apod. A je to logické. V tomto věku u žen často dochází k jistým tělesným změnám a proto je vhodné zamýšlet se i nad těmito otázkami.

Z našeho pohledu nejvíce záleží na tom, v čem se žena cítí dobře. Okolí si může myslet, co chce. Chcete-li ovšem vsadit na účes, který bude adekvátní vašemu věku a přesto bude stylový, zkuste vsadit nadčasové a léty prověřené účesy, které konec konců působí skvěle i u mladších žen klidně i okolo 20 let!

Takové účesy vám rozhodně nebudou zbytečně přidávat na věku, takže si nebudete připadat staře.

Krátké mikádo

Mikádo je naprostá klasika, která je ideální pro ženy ve věku 50+. Je neskutečně šik a neexistuje snad žádná žena, které by tento účes neslušel. Je jen potřeba zvolit správný střih, který bude lichotit tvaru všeho obličeje.

S trochou stylingu lze dosáhnout i efektivního provzdušnění, které dokáže takovému účesu významně přidat na objemu, takže neoplýváte-li hustými vlasy, tento účes může být perfektní i pro vás!

Foto: Shutterstock

Pixie střih 

Pokud se nebojíte extrémní změny, můžete vyzkoušet proslulý pixie střih. Tento účes nosí mnoho známých hereček, které v něm vypadají fantasticky a slušet bude určitě i vám.

Vezměte si inspiraci například z herečky Hale Berry, která krátké vlasy nosí téměř celý život, patří to k ní a vypadá skvěle doslova po desetiletí. Jedná se o jednoznačně nadčasový střih, se kterým zabodujete v každém věku, i po padesátce.

Foto: Shutterstock

Dlouhé mikádo 

I tento účes je populární mezi herečkami. Již řadu let ho nosí například herečka Lisa Kudrow, která je známá jako Phoebe ze seriálu Přátelé. Dalo by se říct, že tento účes je zlatá střední cesta, pokud nechcete mít vlasy příliš dlouhé, ani příliš krátké. Jedná se totiž o délku po ramena.

Dlouhé vlasy s ofinou

Někteří lidé namítají, že k ženám po padesátce se dlouhé vlasy nehodí. Není to pravda. Dlouhé vlasy sluší všem, bez ohledu na věk. Pokud je budete nosit rovné a přidáte k tomu ještě ofinu, vznikne elegantní účes, který nosí například naše herečka Chantal Poullain, která nedávno oslavila 66 narozeniny.


Zdroj info: Wikipedia, autorský článek.

Přečtěte si také:


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!