Jaká pinzeta je nejlepší? Rovná? Do špičky? Nebo snad šikmá? Možná vás ani nikdy nenapadlo si takovou otázku položit. Pinzetu má ve své kosmetické výbavě snad každá žena, popravdě ale jen málokterá se někdy pozastavila nad tím, jestli je ta její právě pro ní opravdu nejvhodnější.

Na první pohled obyčejná pinzeta…

Možná si říkáte, proč to tak hrotit, vždyť jde přeci jen o obyčejnou pinzetu. Většina z nás ji považuje za praktického pomocníka, se kterým si můžeme upravit obočí, aplikovat umělé řasy nebo se díky němu zbavit nevzhledného knírku nad rtem. Proč ale tolik řešit, jestli má rovný nebo šikmý tvar? Je to vůbec potřeba?

Asi vás to překvapí, ale vybrat správný tvar pinzety, kterou budete používat, je určitě důležité. Jednak proto, že se pro každou činnost hodí jiný typ a za druhé proto, že se vám s pinzetou bude díky správné volbě mnohem lépe pracovat. Ušetřit si tak můžete nejen nervy a bolest, ale i čas, který jste práci s pinzetou nutné obětovat.

Podle čeho vybírat tvar pinzety?

Teď si možná pohráváte s otázkou, podle čeho tedy onen tvar pinzety vlastně vybírat. Pakliže si nevíte rady, není třeba si zoufat – od vysvětlení je zde náš dnešní článek, ve kterém vám představíme tři základní typy pinzet a prozradíme vám, který tvar se hodí k tomu či onomu. Po přečtení následujících řádků tak budete mít jasno a pinzetu budete používat správně.

Šikmé pinzety

Šikmé pinzety jsou více než vhodné na trhání obočí, se kterým si jeho tvar snadno upravíte do požadovaného tvaru. Díky šikmé ploše hran jednoduše uchopíte chloupky a odstraníte je během vteřinky. Trhání obočí je spojené s bolestivostí, které se bohužel ani s použitím správné pinzety nevyhnete. Můžete však používat speciální znecitlivující gely, které nepříjemné pocity zmírní.

Špičaté pinzety

Špičaté pinzety můžeme všemi deseti doporučit na vytrhávání zarůstajících chloupků. Ty nás dokážou hodně potrápit především v oblasti bikin a intimních míst, kde může být jejich zarůstání velmi nepříjemné a spojené s bolestivostí. Zarostlý chloupek však s pomocí rovné pinzety hravě odstraníte třeba i na noze nebo kdekoli jinde, kde vás zaskočí červený pupínek. Špičaté pinzety jsou skvělé v tom, že jsou velmi přesné a snadno se s nimi pracuje.

Rovné pinzety

Výhodou rovné pinzety je fakt, že na jeden tah zachytí hned několik chloupků, což se hodí třeba v případě, kdy pinzetu používáte pro vytrhávání knírku nad rtem. Úžasná je také pro

Foto: Pixabay.com.