Ernestine „Erni“ Stollberg je nejstarší modelka, která i ve svých 97 letech stále předvádí nejnovější modely a před foťákem je jako doma. Jak se říká, nikdy nejsi starý a můžeš dosáhnout čehokoli a kdykoli si umaneš. Zkrátka v dnešní době může být modelkou každá žena a nezáleží na věku, váze ani barvě kůže.

Žena mnoha tváří

Erni objevil známý stylista Markus Strasser. Podle něj je Erni velmi nadaná a je jedno, co si oblékne, jelikož vždy ví, jak to nosit a jak se před foťákem chovat. Ví, jak pózovat a když přijde na řadu nějaký speciální model, bez jakékoliv připomínky svou pózu změní.

Erni se stala slavnou díky módní kampani pro nákupní centrum ve Vídni. Ačkoliv jí je 97 let, energie má na rozdávání a můžete se sami přesvědčit na instagramovém účtu @park_wien. Na tomto účtu najdete mimo jiné fotky a videa Erni, kde například slaví své narozeniny nebo kde ukazuje různé modely.

Sláva i boj

Svou slávu si již užila v roce 1930, kdy tančila v židovské taneční skupině, která se specializovala na revue, což bylo pro tuto dobu velmi odvážné. Bohužel v roce 1939 však musela skupina uprchnout z Vídně do Buenos Aires.  Přestože se sama jako židovka nenarodila, vzala si za muže židovského manažera společnosti a po skončení války se vrátila zpět do Vídně. Její minulost tanečnice, ji usnadňuje modeling, jelikož se zkrátka i po letech umí hýbat a rozhodně se za nic nestydí.

Nikdy není pozdě

Proto pokud máte nějaký sen, rozhodně se nebojte a vyzkoušejte to. Ať už si o vás okolí bude myslet cokoliv. Nebojte se do věcí skočit po hlavě. Nikdy nejste na nic staří a dnešní doba nám nabízí spoustu možností. Pokud máte nějaký handicap, nebo nízké sebevědomí, využijte toho a udělejte z toho přednost. Mnohdy to, za co se stydíte, je úplně běžná věc a rozhodně byste se neměla za co stydět!

Foto: Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments