Nejdražší boty na světě

Nejdražší boty na světě se nazývají Moon Star Shoes. Moon Stars Shoes mají hodnotu téměř 20 milionů dolarů! Poprvé se představily už v roce 2019 a stále je žádné jiné nedokázaly překonat. Nelze se tomu však příliš divit.

Hodnota tohoto exkluzivního páru bot dosahuje těžko uvěřitelných 19,9 milionu dolarů. Vytvořil je italský italský designer Antonio Vietri v rámci týdne módy MIDE (Made in Italy, Designed in Emirates).

Ten je svou prací s drahými materiály už proslulý. Ve svých návrzích pracuje se zlatem a diamanty a nepřekvapí tedy příliš informace, že jeho obuv častěji mívá cenovky pro běžného smrtelníka nedostupné – v řádech tisíců až milionů dolarů. Moon Star Shoes jsou ale zcela mimořádné.

Poprvé se tento exkluzivní kousek představit v Mekce boháčů, v jistém dubajském přístavu, a to přímo na palubě jachty. Stylově se jedná o nijak invenční sandály na platformě. Zpracování z nich ale činí naprostý unikát. Spíše než boty připomínají malé umělecké dílo.

Foto: Getty Images

Nejdražší boty na světě obsahují i meteorit

Jejich podpatky jsou vyrobeny z ryzího zlata, zdobí je několik třicetikarátových diamantů a tvar podpatku připomíná nejvyšší mrakodrap světa – Burdž Chalífa v Dubaji. Do podpatku byl navíc zalit malý kus meteoritu, jenž byl v Argentině objeven v roce 1576.

Proslulé loboutinky, tradiční statusový symbol, tak rázem vedle těchto bot vyhlížejí jako chudé příbuzné. A pozor, nemusíte se pro ně rozhodně vydávat až do Spojených arabských emirátů. Případnému zájemci totiž budou doručeny tak, jak se na takové jedinečné zboží sluší: vrtulníkem.

Pochopitelně se však příliš neočekává, že Moon Star Shoes bude chtít někdo reálně nosit. O tom, jak jsou pohodlné, se ostatně dostupné zdroje nezmiňují vůbec. Nejdražší boty na světě jsou spíše investičním artiklem.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.