Mladé ženy pod třicet let se často potýkají s kožními problémy, které způsobují, že jejich pleť není dokonalá a perfektní, jak by si představovaly. Akné i další problémy s pletí totiž potkávají nejen dospívající, ale i dospělé ženy. Jaké nejčastější problémy s pletí trápí ženy pod 30 let a jak se jich zbavit?

Citlivá pokožka: zarudnutí, vyrážka, svědění

Mít citlivou pleť není žádný med a své o tom ví každá, která takovou pleť má. Citlivá pleť je náchylná i na sebemenší podněty. Pokud máte citlivou pokožku, často vás trápí její zarudnutí, objevují se vyrážky, obtěžuje vás svědění nebo pálení a výjimečným projevem není ani nepříjemné pnutí.

Jaká je pomoc? Pokud jste majitelkou citlivé pokožky, měla byste si dát záležet, abyste svému tělu zajistila potřebné vitamíny a nenasycené mastné kyseliny, které přispívají k rovnováze pokožky.

Akné: červené flíčky a nevzhledné boláky

Myslely jste  si, že akné je pouze výsadou dospívání? Chyba lávky. Možná totiž i vy máte pubertu dávno za sebou, ale přesto vás dokážou nepěkně potrápit červené flíčky a boláky, které nejenže nevypadají ani trochu přitažlivě, ale zároveň umí i hodně bolet.

Pleť se sklonem k akné potřebuje speciální kosmetiku s obsahem protizánětlivých a zklidňujících složek. Zaměřte se proto na produkty obsahující kyselinu azelaovou nebo kyselinu salicylovou.

Rozšířené póry: nevzhledné krátery ve tvářích

Málokdo ví, že pórovitost pleti je dána geneticky a nelze tedy ovlivnit, nicméně pokud máte pórovitou pleť, není se čemu divit, že vás kráterky na obličeji trápí a třeba vám i snižují sebevědomí.

Pokud řešíte tento kosmetický problém, měla byste se zaměřit především na prevenci, doporučujeme například chemický peeling nebo mikrojehličkování, což jsou procedury, které vám provedou v kterémkoli kosmetickém salonu.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments