Žebříčku nejbohatších byznysmenů v módě vévodí majitel ZARY. Jeho jmění dosahuje 67,2 mld. dolarů

Žádné módní ikony, stylisté či modelky nebo modelové. Toto jsou osobnosti, které tahají za nitky módního byznysu. Peníze jim nemusí ani vydělávat luxusní brandy, v řetězcích s rychlou módou se točí ještě větší peníze, než v segmentu luxusní módy. Představujeme žebříček 10 nejbohatších osobností módního průmyslu.

1. Amancio Ortega

Španěl Amancio Ortega vlastní firmu Inditex, do níž spadá řada řetězců, nejznámější z nich je ZARA. Vše začíná v 80. letech, kdy si mu manželka Rosalia postěžuje, že není dostatek spodního prádla. Koncern tak vybudují společně, ačkoli se později rozvedou. Ortega má dnes na kontě 67,2 miliard dolarů.

2. Bernard Arnault

Nejbohatší Francouz s majetkem 76 miliard dolarů vlastní koncern LVHM, kam spadají módní dům Louis Vuitton, brand šampaňského vína Moët & Chandon a koňaku Hennessy.

3. Rodina Brenninkmeijer

Německo-nizozemská rodina, která stojí za značkou C&A. Dnes se chlubí majetkem 52 miliard dolarů. Ovládají ještě soukromou kapitálovou společnost, realitní fond a dvě banky.

4. Bertrand Puech s rodinou

Pravnuk Emila Puecha, který kdysi založil značku Hermés. Původně jde o brand, jenž se vztahuje k jezdectví. Otisk je znát dodnes, mnoho modelů kabelek, například Evelyne, by se hodilo ke stájím (například perforované logo značky původně slouží k větrání koňských žíní), jen cena je trošku někde jinde. Nejen díky tomu si Puech může užívat majetku 42,6 miliard dolarů.

5. Phil Knight

V 60. letech spoluzaložil sportovní firmu Nike, díky které se dnes může pyšnit majetkem v hodnotě 39,2 miliard dolarů.

6. Alain a Gerard Wertheimerovi

Francouzi, kteří žijí v Americe. Jejich klenotem v portfoliu je luxusní brand Chanel, který založil jejich dědeček Pierre s Coco Chanel. Rodina nyní žije s 33,4 miliardami na účtu.

7. Stefan Persson

Další spolumajitel populárního obchodního řetězce. Švéd předsedá společnosti Hennes and Mauritz, tedy H&M, stejně tak cenově vyššímu brandu COS. Jeho jmění činí 28,7 miliard dolarů.

8. Leonardo Del Vecchio

Ital předsedá společnosti Luxottica, která je největším výrobcem a maloobchodním prodejcem brýlí a čoček na světě. Díky ní má Leonardo na kontě 25,8 miliard dolarů.

9. Michael Otto

Další masový prodejce módy, tentokrát král zásilkového obchodu. Jeho známá značka Otto mu na konto přihrála 24 miliard dolarů.

10. Tadashi Yanaia

Japonský miliardář, který je zakladatelem a prezidentem společnosti Fast Retailing, mateřské společnosti Uniqlo, oblíbené japonské značky oblečení. Díky ní má Yanai s rodinou k dispozici skoro 25 miliard dolarů.

Zdroj: https://fashionunited.com/i/richest-people-in-fashion/.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!