Čas od času jsou dny, kdy jsme v jednom kole a nemáme čas ani náladu na zdlouhavé zkrášlování. Přesto ale chceme vypadat dobře. V posledních letech je fenoménem takzvané „nahé líčení“, které levou zadní zvládnou i úplné začátečnice a zabere pár minut.

I když my ženy obecně makeup milujeme, najdou se i světlé výjimky, které zkrátka nemají potřebu trávit líčením drahocenný čas. Pak jsou tu dospívající dívky, které se s make-upem teprve učí pracovat a většinou nevědí, jak na to. Mimo to lze pozorovat, že v poslední době se upřednostňuje přirozenost. Výrazným rtěnkám a stínům už totiž odzvonilo. Jakou alternativu tedy zvolit?  Jasnou volbou je „nahé“ (nude) líčení – naprostá klasika, se kterou nikdy nešlápnete vedle a  postačí vám jen pár produktů.

Jste sice nalíčená, ale na první pohled není vidět nejmenší náznak makeupu. To je celá pointa toho trendu, jenž hlásá přirozenost.

K vytvoření jednoduchého „nude“ looku jsou zapotřebí produkty v odstínech hnědé, béžové a růžové (žádné výrazné a křiklavé barvy). Jak je použít, abyste docílila žádoucího efektu?

Doporučuje se na oči lehounce nanést oční stín a řasy zvýraznit pouze řasenkou. Žádné tužky na oči ani linky. Pro sjednocení pleti zvolte lehký tónovací krém nebo BB krém namísto hutného tekutého makeupu. Na tváře naneste malé množství tvářenky  a rozetřete  do ztracena. Nakonec celý look zakončete jemným leskem nebo balzámem na rty. A je hotovo! Jednoduché a přirozené líčení, které unosíte kamkoliv.

Foto: Lorealparisusa.com, Instagram.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze