Mytí vlasů není věda, přesto při něm často chybujeme!

Mytí vlasů představuje pro většinu z nás naprostou samozřejmost. Pokud jste si mysleli, že na tak jednoduché činnosti vlastně ani není co zkazit, pak jste se spletli. Mytí vlasů je možná každodenní rutina, která se na první pohled tváří jednoduše, přesto jsou mezi námi tací (a není jich zrovna málo), kteří i při takové zdánlivé banalitě chybují…

Nejčastější chyby při mytí vlasů, které možná děláte i vy!

Společně nyní odhalíme nejčastější chyby, kterých se mnoho z nás dopouští, když si myje vlasy. Jasně, na první pohled se možná tato činnost jeví jako jednoduchá a vy si možná říkáte, co na tom můžete pokazit. Následující řádky vám možná v mnohém otevřou oči!

Chyba číslo jedna: používáte nevhodný šampon

Hned na začátek jednu chybičku, která bezesporu patří mezi ty nejčastější: špatná volba šamponu! Na současném trhu je taková nabídka, že to člověka kolikrát láká zapomenout na kvalitu a dát přednost kvantitě. Bohužel sázka na nižší kvalitu například na úkor ceny nebo pěkné vůně může napáchat nepěkné škody.

Jaké? Pokud si budete mýt vlasy nevhodným šamponem, může se stát, že vaše vlasy budou vysušené, lámavé, zplihlé nebo třeba hodně mastné. Musíte poslouchat své tělo, které vám jasně říká, jestli jste při volbě šamponu náhodou nesáhli o regál vedle…

Chyba číslo dva: vlasy po umytí málo oplachujete

Vydrhnout si vlasy šamponem je jedna věc. Jejich důkladné propláchnutí je věc druhá a bohužel také jedna z těch, které možná i vy při mytí vlasů podceňujete.

Nedostatečné opláchnutí vlasů po jejich umytí je chyba jako vrata. Zbytky šamponu způsobí, že vaše vlasy budou působit zplihle a unaveně, navíc na nich šampon zanechá jakýsi filtr, který se postará o to, že vlasy budou matné a bez života.

Chyba číslo tři: nanášíte kondicionér do pokožky hlavy

Jak používáte kondicionér? Také si jej vložíte do dlaní a následně jej vmasírujete do pokožky hlavy? Pokud souhlasně přikyvujete hlavou, pak jste právě odhalili v pořadí již třetí velmi častou chybu.

Pamatujte, že kondicionér do pokožky hlavy vlastně vůbec nepatří a není potřeba ho sem nanášet. Kondicionér by se měl správně nanášet pouze do konečků vlasů a jejich délce, protože jeho úkolem je působit v pramenech, nikoli v samotné pokožce hlavy.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.