Módní prohřešky českých mužů

Pokud jde o módní prohřešky v pánské módě, rozhodně se nemusíme stydět. Za světem totiž nezaostáváme, a dokonce někdy vynikáme. Chcete jít s módou a módních prohřešků se vyvarovat? Tak tohle raději nedělejte!

Bílé ponožky do černých bot

Faux pas s bílými ponožkami vytahují módní magazíny i fashion rubriky jiných společenských časopisů pravidelně již desítky let. Což však neznamená, že by bílé ponožky měly v pánském šatníku chybět. Naopak. Pravdou je, že bílé ponožky do černých bot nepatří.

Je až neuvěřitelné, jak se tento hit z osmdesátek minulého století zarputile drží. Teď už však skutečně hitem není. Připadají vám však černé ponožky do černých bot nudnými a dress code vám dovoluje malinko si povyrazit? Obujte si ponožky vzorované nebo barevné.

Foto: Depositphotos.com

Oblek, který nesedí, raději neoblékejte

Podívejte se na sebe bez obleku a v obleku. Pokud vás změní v usedlého páprdu, rychle s ním pryč. Oblek musí skutečně sedět. Měl by náš image povýšit, přidat nám prestiž i eleganci, dokonce zvýraznit postavu. Pokud tohle nedělá, nesedí. Mladě vypadající muže středního věku mění špatně sedící obleky na usedlé taťky.

TIP: Přečtěte si článek Jak správně nosit oblek.

Spodní prádlo pouze v top kvalitě

Slipy, trenýrky, nebo boxerky? Tak na tuto dnes už trapnou otázku zcela zapomeňte. Noste, co vám sedí a v čem se cítíte dobře. Pod vypasované džínsy logicky oceníte něco zcela jiného než pod volnější domácí oblečení. Avšak vždy si oblékejte kvalitní spodní prádlo.

Investujte pravidelně do obměny spodního prádla. Kvalitní sety vám vydrží léta. Přestože se vám na začátku zdají být dražšími, vlastně na nich neuvěřitelně ušetříte. Vytahané, děravé a seprané prádlo vyperte a hned po vysušení se s ním nekompromisně u popelnice na recyklaci textilu navždy rozlučte. Ne, staré spoďáry se rozhodně nehodí na utírání zapařeného okna u auta, ani na čištění štětců od barvy.

Kapsáče milujeme, jenomže všude je nosit nelze

Kapsáčové outdoor či pracovní kalhoty nám často skvěle sednou a nechceme je ze sebe vůbec sundat. Avšak pozor! Vždy zvažte, kam se nosí a kam ne. Perfektně se hodí pro volný čas a jako pracovní. K obleku ne, byť by vám to připadá jakkoliv nekonvenční a fashion. Nehodí se ani do kanceláře či do školy. V této sezóně je ale raději ponechte jen vojákům, myslivcům a dělníkům.

Hluboké V výstřihy jako test IQ

O mužích napoví hluboký „V“ výstřih mnohé. Je jedno, jestli odhalujete svoji chlupatou, nebo hladce oholenou hruď. Vždy je prezentací špatného vkusu. Když ještě přidáte nevhodné šperky, řetízky či dokonce masivní řetězy, není co dodat. Snad jen to, že módní magazíny nejsou pro vás a jste jednoznačně ztracený případ. Nebo chcete ještě jednu šanci? Tak s tím rychle dolu!

Foto: Depositphotos.com

Společenské boty s hranatou špičkou jsou zapovězeny

Společenské boty hned tak neošlapeme a nechce se nám pořád kupovat nové. Avšak módní diktát je neúprosný. Ty s hranatou špičkou jsou nyní zapovězeny. Nosí se prodloužené dlouhé špičky, které doslova levitují nad zemí. Masivní „baťovky“ s hranatou špičkou nechte v botníku.

Foto: Depositphotos.com

Baťůžky k obleku? Po výšce na tuto kombinaci okamžitě zapomeňte

K obleku rozhodně batoh nepatří. Byť sebemodernější či sebeluxusnější. Batohy ponechte ke casual oblečení, k džínsům a samozřejmě ke sportovním outfitům.

Foto: Depositphotos.com

Elegance obleku si žádá i elegantní pánskou tašku – ať již příruční, nebo tu na notebook. Možná se kombinace batohu s oblekem ještě toleruje u studentů, když jdou na zkoušku, po výšce už nikdy jindy! Tohle si rozhodně pamatujte.

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!