Converse

Kdo by neznal boty s logem pěticípé hvězdy? Ano, řeč je o Converskách! Boty, které obouváme již přes 100 let! A teď se pojďme podívat, jak to se značkou Converse vlastně začalo.

Jedná se o americkou značku s mnohaletou tradicí. Nejznámější jsou samozřejmě jejich legendární tenisky, ale společnost vyrábí také oblečení a různé doplňky.

Už roku 1908 se značka Convers objevila na trhu. Tehdy Marquis Mills Converse založil společnost Converse Rubber Corporation, která se zabývala výrobou gumové obuvi pro děti i dospělé. Ale až od roku 1915 se značka zaměřila na výrobu sportovní obuvi. V té době byl totiž v Americe populární basketbal, a tudíž se firma chopila příležitosti vyrábět sportovní obuv ve velkém. Roku 1917 se zrodil první model basketbalové boty All Star. Tento model byl charakteristický svou hnědou barvou a černým lemováním. Boty se vyráběly buď kožené, nebo plátěné a měly silnou gumovou podrážku.

Velký zlom nastal s příchodem basketbalového hráče Charlese H. „Chucka“ Taylora, který nastoupil do společnosti Converse a propagoval boty po celých Spojených státech. Chuck Tyalor se také podílel na dalším vylepšování bot a následně na to se začaly vyrábět nové basketbalové boty. Jedná se o kotníkové tenisky, které se začaly vyrábět roku 1932 a jsou známé Taylorovým jménem „All Star Chuck Taylor“. Pěticípá hvězda, nápis All Star a jméno Chuck Taylor, tento design téměř beze změny zdobí tenisky vyráběné i dnes.

Během druhé světové války se společnost Converse zaměřila na výrobu gumové obuvi a ochranných obleků pro armádu. Po skončení války se výroba znovu navrátila ke sportovní obuvi a Conversky se staly jednou z nejprodávanějších sportovních značek. Bohužel se ke konci 20. století objevovalo mnohem více konkurenčních společností a Converse neprosperovala tak, jak dříve, a tak společnost podala roku 2001 návrh na insolvenci. Tuto bezvýchodnou situaci vyřešila konkurenční společnost Nike, která v roce 2003 odkoupila celou značku Converse za cenu 309 milionů dolarů.

Converse - Nejnovější zprávy a novinky: