Móda plná barev, aneb „bláznivý“ duhový trend ovládá naše šatníky!

Duhový trend je v módním světě ještě takové miminko. Možná ani vy nemáte tušení, o co vlastně jde a pojem duhová móda je pro vás naprosto neznámý. Jestliže se o módu zajímáte a snažíte se s ní udržet krok, pak byste měli vědět, že právě duhový trend teď útočí na naše šatní skříně a odsouvá do pozadí zažitou představu, že k podzimu patří pouze tlumené a zemité barvičky!

Co je duhový trend?

Pod pojmem duhový trend si můžete představit oblečení zbarvené do barev duhy. Jenže pozor – nikoli do každé zvlášť, jako tomu možná až do této chvíle bylo zvykem, ale naopak do všech najednou! Duhová móda je zkrátka taková, která na našem oblečení znázorňuje duhu a při samotném pohledu dokáže člověku okamžitě zvednout náladu.

Zajímá vás, kde se tento bláznivý a rozhodně nepřehlédnutelný trend vlastně vzal? Za jeho vznik můžeme vděčit, jak už to tak bývá, světovým přehlídkovým molům, kde se začal objevovat ve velkém a kde především začal slavit poměrně velkolepý úspěch. Z přehlídkových mol se postupně dostával na pulty v obchodních domech a z těch následně i do našich šatních skříní.

[easy-image-collage id=20962]

Rozmanitost ukrytá ve světě módy

Velké módní ikony chtěli prostřednictvím duhového trendu poukázat na skutečnost, že se nejen v módě, ale i v našich životech nachází velká rozmanitost. Cílili tím zvláště na tzv. duhové lidi a rodiny, což je komunita lidí s odlišnou sexuální orientací. Možná ani vám neunikla jakási kampaň, která byla hojně k vidění na Instagramu nebo Facebooku a která se pojila například s heslem LGBTQ a podobně.

S tímto nápadem přišly velké módní domy, jako je například populární Versace, oblíbený Fendi nebo neméně známý Burberry.

[easy-image-collage id=20965]

Duhové oblečení vás nadchne

Oblečení s motivem duhy vás zaručeně nadchne a rozhodně vás nevybízí k tomu, abyste veřejně podporovali LGBTQ komunitu – duhový trend si můžete zamilovat prostě jen z toho důvodu, že vám veselé barvy zlepšují náladu a vy z nich máte radost.

Na pultech obchodních domů se tak hojně objevují mikiny, trička, topy, tílka, svetry i bundy zahalené do duhových barev, na některých kouscích dokonce najdete i nápisy v podobě „More love“ nebo „Thanks Girls“, které se k duhovému trendu neodmyslitelně pojí. Z široké nabídky zajímavých kousků si určitě dokáže vybrat každý.

[easy-image-collage id=20968]

Troufnete si nosit duhu?

Ať už se s prvotní myšlenkou podpory lidí s odlišnou sexuální orientací ztotožňujete či nikoli, nabízí se jedna otázka na tělo: troufnete si nosit duhu?

Pro méně odvážné můžeme doporučit kousky, které mají třeba jen motiv duhy, například v podobě menšího potisku. Kdo se barev nebojí, ten může s klidným svědomím sáhnout po oblečení, které je zkrátka jedna velká duha. Záleží jen na vás, jestli si tenhle trend plný barev, života a dobré nálady pustíte nejen do šatníku, ale i do vašeho srdce.

Foto: Pinterest, Unsplash.com.