Mob Wife: Když se móda inspiruje mafiánskou elegancí

woman wearing brown fur coat

Pokud jste v poslední době trávili čas procházením TikToku nebo sledováním novinek na sociálních sítích, pravděpodobně jste se již setkali s fenoménem „Mob Wife“ trendu. Tento estetický pohled na eleganci, inspirovaný ikonickými postavami z mafiánských filmů a televizních seriálů, se stal hitem mezi módními nadšenci a celebritami po celém světě.

Mob Wife styl

Mob Wife styl přináší oslavnou odchylku od nedávné dominance minimalismu. Zatímco minulý rok byl ve znamení tichého luxusu a jednoduchosti, letošním hitem jsou nápadné vzory, kožešiny, a zjevně ženská elegance. Inspirací jsou postavy jako Ginger McKenna z Casina a Adriana La Cerva a Carmela Soprano z Rodiny Sopránů.

Foto: Reformation

Najděte svůj Mob Wife look

Pokud si chcete vyzkoušet tento styl, samozřejmě nemusíte být ženou mafiána. Celebrity jako Jennifer Lopez, Dua Lipa a celý tým „Real Housewives of New Jersey“ už úspěšně přijaly tento jedinečný styl. A co je nejlepší? Tento trend nemusí nijak zatížit váš rozpočet. Třeba v pražských second handech najdete umělé kožešiny, velké sluneční brýle, zvířecí vzory a vintage šperky za pár korun.

Na přehlídkových molech najdete inspiraci od módních značek jako Alaïa, Versace a Dior, které vytvořily modely, které skvěle zapadají do tohoto trendu. Designy značky Dior od Johna Galliana, bohaté na loga, vzory a diamantové ozdoby, jsou stále v kurzu. Celebritám jako Rihanna nebo Emily Ratajkowski se daří nosit vintage Dior s neuvěřitelným šarmem.

Odvážné líčení a objemné vlasy

Líčení v tomto stylu je o vytvoření dramatického efektu. Dokonalých výsledků dosáhnete s kouřovými stíny, výrazným konturováním a tmavě červenými rty. Kočičí oční linky, tmavý obrys rtů a odvážné obočí se taky skvěle hodí pro tento styl. A nezapomeňme na dlouhé nehty! Červené odstíny a francouzská manikúra jsou nezbytnost.

Pokud jde o účesy, Mob Wife styl je o objemu a vzdušnosti. Retro účesy jako objemné vyfoukané vlasy a vysoké drdoly jsou ideální inspirací.

Zdroj: www.nytimes.com/2024/01/28/style/mob-wife-aesthetic-trend.html


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.