Zub času bohužel žádná z nás neovlivní. Stárnutí je (bohužel) neodmyslitelnou součástí našich životů a s pokročilejším věkem si tuhle nepříjemnou skutečnost uvědomujeme stále častěji. Stárnutí se nejvíce projevuje na naší pleti, která postupem času ztrácí na pružnosti a zdravé jiskře. 

Zapomeňte na drahou kosmetiku. “Omládnout” můžete i za pár kaček

Berte mě, prosím, samozřejmě s nadsázkou. Pokud vím, tak ani v dnešní vyspělé době neexistuje nic, co by dokázalo vrátit čas, aby nám bylo třeba o pět nebo klidně i o deset let méně. Škoda.

Nicméně s přibývajícím věkem začíná stále více z nás podléhat reklamním trikům výrobců nejrůznějších krémů, sér a olejíčků, které slibují mladistvější vzhled již za několik dní. Zní to sice lákavě a je těžké odolat, nicméně když pak vidíte cenu tohoto “zázraku”, málem se o vás pokouší mdloby. A to si nedělám legraci, fakt ne.

Přitom to jde i jinak. A není u toho potřeba utratit polovinu výplaty za tyhle rádoby pomocníky. Znám daleko lepší a především levnější způsob, jak zařídit, aby pleť působila mladší.

Domácí recepty za babku

Nebojte se, kvůli mladistvější pleti a receptům, o které se chci s vámi podělit, nemusíte dávat všanc svoji babičku. Vždyť víte, jak se to říká…

Rýžová maska

Milovnice zdravé výživy (a nejen ty) určitě mají doma rýžovou mouku a rýžové mléko. Když tyhle dvě suroviny smícháte, vznikne vám kaše, kterou nanesete na obličej a necháte 15 minut působit. Pak jednoduše smyjete a dočkáte se jemnější, hladší a svěžejší pokožky.

Maska z medu a citronu

Určitě doma najdete med a citron, že ano? Pokud máte potřebné ingredience, můžete se pustit do výroby druhé pleťové masky. Ta se aplikuje na umytý obličej a nechává se působit 25 minut. Na omytí použijte vlažnou vodu, bude to mnohem příjemnější. A jaká bude vaše odměna? Pleť, která bude doslova zářit!

Maska z vejce a medu

Do třetice všeho dobrého vypíchnu recept, na který potřebujete dvě věci: med a vajíčko. Smícháte, vytvoříte kašičku a tu, jak už určitě tušíte, nanesete na obličej. Chuťově by to asi nebylo nic moc, pokud ale jde o vaši pleť, můžete se těšit, že bude po smytí této masky krásně pevná, vyhlazená a zbavená jemných vrásek.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze