Mexičané stvořili veganskou náhražku kůže z kaktusových listů. Je k nerozeznání od pravé kůže

Stále více si uvědomujeme, že životní prostředí je třeba chránit, a to platí i u módy. Kůže je jedna z nejvíce obchodovaných komodit, proti čemuž se milovníci zvířat a ekologové již dlouhá léta ohrazují. Dva mexičtí podnikatelé přišlo na to, jak tento problém vyřešit!

https://isteam.wsimg.com/ip/c142d91a-b96c-4883-ac51-8e6b104cd085/ED_24092019_15-PRINCIPAL-1a_1156943243_Vi-0001.jpg/:/rs=w:600,h:300,cg:true,m/cr=w:600,h:300
Foto: Desserto.com.mx

Místo kůže listy z kaktusů

Mexičtí podnikatelé López Velarde a Marte Cázarez začali vyrábět „kůži“ z kaktusů. Kůže z kaktusu je totiž dostatečně silná a je ideální na simulaci textury kůže zvířecí. Kaktusy pěstují na jejich plantáži v mexickém Zacatecas. Jejich produkty můžete najít pod značkou Desserto.

image280
Foto: Desserto.com.mx

Jak to celé začalo?

Adrian a Marte pracovali v módním a nábytkářském průmyslu. Díky své práci si o to více uvědomovali závažnost a neudržitelnost celého byznysu spoléhajícího na zvířecí kůže a chtěli vymyslet něco, co tento problém alespoň zmírní.

Možná si pokládáte otázku, proč zrovna kaktus? Tato rostlina je velmi nenáročná, nevyžaduje k růstu mnoho vody a je poměrně dosti odolná a silná.

image144
Foto: Desserto.com.mx

Veganská kůže Desserto

Jejich produkty jsou úplně prvním ekologickým materiálem, který je vyroben z kaktusu Nopal. Kabelky, boty, bundy či dokonce nábytek jsou vyráběny z kaktusu a jsou k nerozeznání od pravé kůže. Na výběr mají i pestrou škálu barev.

image94
Foto: Desserto.com.mx

Proces výroby novodobé kůže

Nejprve je třeba odstřihnout zralý list z rostliny, následně ho vyčistit a rozmačkat. Pak přichází na řadu sušení na slunci, které trvá tři dny a v poslední fázi dochází k finálnímu zpracování, aby se materiál mohl využít na konkrétní produkty.

image239
Foto: Desserto.com.mx

Nejúžasnější na tom je, že kůže z kaktusu nezatěžuje životní prostředí a vypadá naprosto k nerozeznání od pravá kůže. Je elastická, prodyšná a dobře udržovatelná.

Jak se vám jejich nápad líbí? Pořídili byste si něco z jejich sortimentu?