Jistě jste se někdy setkala s tím, že jste si připadala úplně zbytečná, nedůležitá nebo ošklivá. Každá máme své mouchy a nikdo není bezchybný. Samozřejmě je dobré na sobě pracovat a posouvat se dál, ale také je důležité, se mít ráda takovou jaká jste. Nevíte jak na to? Pojďme se na to společně podívat.

Vy sama byste měla být prioritou!

Je rozdíl mít se ráda a být sobecká k okolí. Samozřejmě že není v pořádku, pokud myslíte jen na sebe, ale také není v pořádku, na sebe nemyslet vůbec. Měla byste být prioritou na vrcholu pomyslného seznamu. Udělejte si čas a dělejte to, co máte ráda. Milujete trávení času ve vaně? Udělejte to. Milujete procházky v přírodě? Udělejte to. Stejně tak jako naše tělo, je důležitá i naše mysl.

Vytvořte si seznam a vložte si jej do peněženky

Všechny věci, které na sobě milujete, si sepište na papír, který budete mít neustále u sebe. Sepište si jej klidně do telefonu. Je úplně jedno kam. Důležité je, abyste měla kdykoliv možnost se na něj podívat. Je jen a jen na vás, co si tam napíšete. Jste hrdá na své vlasy? Napište si tam: „Jsem hrdá na své vlasy!“. Milujete svůj smysl pro humor, empatii, dlouhé nohy? Napište si to. Pokaždé když se budete cítit špatně, přečtěte si jej. Je velice jednoduché, říci o ostatních, co je na nich krásné, ale když přijde řada na nás, neřekneme o sobě moc hezkých slov.

Každý den si věci ze seznamu připomínejte

Připomeňte si každý den, jak úžasná jste. Ostatní to vidí, ostatní to i vědí. Navíc pokud budete okolí ukazovat, jak skvělá jste, okolí to uvidí mnohem rychleji. Pokud o sobě budete říkat, jak jste špatná, budete tuto myšlenku přenášet i na své okolí.

Odstraňte ze svého života to, co vás vysává

Ať už je to osoba, věc nebo situace, měla by z vašeho života rychle odejít. Může to být například přeplněná linka, nebo nedodělaná práce na stole. Je dobré mít okolo sebe uklizeno a tím je míněno i vaše sociální okolí. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo vám ubližuje, rychle se s ním rozlučte.

Zaměřte se na něco, co jste chtěla vždy zkusit

Nový koníček, nebo něco, co vás vždy zajímalo a chtěla jste to zkusit, je skvělá cesta k tomu, se mít ráda. Vaše nové dovednosti a zkušenosti by vám rozhodně měly zlepšit náladu. Nemusíte se hroutit, pokud vám zrovna něco nejde. Je důležité na sobě pracovat, ale pokud vám něco opravdu nejde, není dobré lámat to přes koleno a nutit se do toho. Dnešní svět nám nabízí nespočet nových možností.

Naučte se říkat NE

Pokud vás někdo zve na party nebo večeři a vám se nechce, nebojte se říci ne. Každý má právo na to být sám a nikomu nic nevysvětlovat. Zároveň je důležité, nebýt na sebe tak tvrdá. Jste jen člověk a dělat chyby je lidské. Pokud jste udělala chybu, přijměte ji a poučte se z ní.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments