Jsou sice malé, ale věřte, že neupravené a nezdravě vypadající nehty, dokáží zcela zničit i pečlivě vybraný outfit. Ruce mnohdy ani nemůžete nikam schovat. Lepší je tedy o nehty správně pečovat a vyvarovat se mnoha problémům.

Existuje hned několik pravidel, co nedělat. Když se budete těchto chyb vyvarovat, můžete se těšit na krásné a zdravé nehty, které vám nikde ostudu neudělají.

Kousání nehtů

Koušete-li si stále nehty, je nejvyšší čas přestat. Nejen, že to není vůbec hezké, ale má to i další negativa. Tento zlozvyk totiž podporuje přenášení bakterií z rukou do pusy. A jistě si umíte představit na kolik špinavých věcí za den sáhnete.

Jak přestat? Pokud si nelakujete nehty, tak začněte. Nutkání bude o mnoho menší, pokud byste si měly poškodit lak. Případně si zajděte na manikúru, protože byste si ji přeci nezničily.

Odstraňování laku nehty

Seškrabujete si starý lak? To ovšem nehty velmi poškozuje, protože strháváte i horní vrstvu nehtů. Odteď raději volte odlakovač.

Nezdravé stravování

Ať se vám to líbí, nebo ne, strava má na nehty významný vliv. Stejně tak jako třeba na vlasy a kůži. Nedostatek některých důležitých látek se na nich dříve nebo později projeví. Základem pro zdravé nehty by měl být dostatek vody, hořčík, vápník a biotin.

Akrylové a gelové nehty

Ano, vypadají krásně, ale pro vlastní nehty jsou tyto “módní doplňky” hotovou pohromou. Pro jejich přidělání je totiž potřeba zmatnit samotný nehet. Časté zmatňování pak může vést k tomu, že vaše nehty budou neskutečně tenké.

Časté namáčení

Máte krásně udělané nehty, ale neustále máte ruce mokré? Pak vám dlouho hezké nevydrží. Je potřeba si dávat pozor nejen při používání čistících prostředků, ale i na obyčejnou vodu.

Nehty nejsou na otevírání

Ať už to bude plechovka či třeba zapínání u zipu, nehty nejsou tou správnou částí, která by měla sloužit jako “otvírák” či “pinzeta”. Snadno si je poškodíte či dokonce rovnou zlomíte.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze