Holení žiletkou představuje jeden z nejrychlejších a zároveň bezbolestných způsobů, jak se na určitých partiích ženského těla zbavit nežádoucích chloupků. Ne všem ženám ale použití žiletky vyhovuje, protože některé se po jejím použití potýkají s podrážděnou pokožku a pupínky. Co když vám řekneme, že svou pokožku můžete udržet hladkou, aniž byste musely sahat po žiletce?

Holení přírodní cestou – jaké jsou možnosti?

Pokud vám holení žiletkou nevyhovuje, můžete na to jít jinak – konkrétně to můžete zkusit přírodní cestou. V dnešním článku vás tedy nechceme nabádat k tomu, abyste žiletku vyměnily za voskové pásky nebo vsadily na holení za použití epilátoru. Naopak vám chceme ukázat, že se chloupků můžete zbavit i jinými přírodními cestami.

Pasta z medu a cukru

Jako první vám dáme tip na pastu, kterou si vytvoříte smícháním medu a cukru. Smíchejte půl hrníčku medu a jeden hrníček cukru, dobře promíchejte a poté ohřejte v mikrovlnce po dobu cca dvou minut. Nechte směs vychladnout a poté ji naneste na místo, kde se chcete zbavit chloupků – po zaschnutí směs odstraňte.

Pasta z kurkumy a mléka

Hlavními hrdiny našeho druhého receptu je kurkuma a mléko. V tomto případě radíme smíchat polévkovou lžíci mléka se třemi čajovými lžičkami kurkumy, suroviny dobře promíchejte, abyste vytvořily hustou pastu. Poté jí můžete nanést na požadované místo a nechat působit 30 minut – pak stačí jednoduše opláchnout.

Dobrou zprávou je, že pasta vyrobená z kurkumy a mléka způsobí, že se sníží rychlost růstu chloupků a zároveň dojde i k jejich ztenčení – chloupky pak budou na dotek jemnější.

Pasta z bílků a kukuřičného škrobu

Do třetice všeho dobrého tu pro vás máme recept, na jehož přípravu budete potřebovat jeden vaječný bílek, polovinu polévkové lžíce kukuřičného škrobu a půl kila cukru. Vůbec se neděste většího množství potřeboval cukru. I v tomto případě všechny suroviny dobře promíchejte a vytvořte pastu, kterou posléze naneste na místo, které chcete zbavit ochlupení. Jakmile pasta na těle zaschlé, opatrně jí strhněte.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.