I když my ženy o sebe rády pečujeme a zkrášlovat se nás zkrátka baví, jsou činnosti, do kterých se nám příliš nechce. Jednou z nich je péče o nehty, o které všeobecně platí, že ji spousta lidí zanedbává. Není ale nic horšího než pohled na nepěstěné ruce. A co teprve nažloutlé nehty! Proti tomuto problému se však dá účinně bojovat.

Příčina

I když mohou být nažloutlé nehty náznak zdravotního problému, častěji bývá na vině kouření nebo nekvalitní lak na nehty. V druhém případě pak není nic jednoduššího než používat kvalitní přípravky na nehty. Nejen lak, ale i odlakovač může dělat neplechu. Především pak jejich časté používání.

Čeho se vyvarovat

Tmavé laky na nehty (především ty v rudých odstínech) často zanechávají žlutý nádech. Je tedy třeba při jejich použití nezapomenout na podkladový lak. Také nenechávejte lak na nehtech příliš dlouho. Jakmile se začne loupat, raději ho odstraňte. Při výběru raději zvolte lak průhledný nebo lehce zbarvený, který je obohacený o vyživující složky.

Správná péče

Pokud se naučíte správně pečovat o své nehty, máte napůl vyhráno! Připlaťte si za kvalitu a pořiďte si výživný lak s lékarny, který vaše nehty udrží zdravé. V některých případech ho můžete použít i jako podklad. Co se týká odlakovačů, i zde je třeba vybírat pečlivě. K dostání jsou i takové, které obsahují vyživující oleje, takže nehty nevysušují.

Zbývá otázka, jak se žlutých nehtů zbavit jednou provždy. Zvládnete to i s pomocí ingrediencí, které máte doma. Pomůže citrón, soda na vaření nebo například pasta na zuby.

A co vy? Jak pečujete o své nehty?

Foto: Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze