Máte křehké nehty? Známe zaručenou pomoc

Máte slabé nehty, které se často lámou a třepí? Většina z nás někdy ani neví, co vlastně naše nehty ničí a co jim neprospívá. Bohužel mazat ruce výživným krémem nestačí. Nehty jsou naší vizitkou a na významných schůzkách to bývá pro první dojem velice důležité. Pojďme se společně podívat na to, s čím musíte přestat, aby se vaše nehty výrazně zlepšily.

Používejte správný pilník

Nehty po zastřihnutí mají ostré hrany, které se mohou někde zachytit, proto je dobré nehty zapilovat. Nikdy nepilujte své nehty směrem tam a zpět, jelikož právě to může způsobovat ono nežádoucí třepení. Proto pilujte pouze jedním směrem! Rozhodně se vyhněte levným plastovým nebo kovovým pilníkům, které zakoupíte někde v butiku. Udělají více škody než užitku.

Přírodním nehtům stačí minimální hrubost. Vaše manikérka vám rozhodně poradí vybrat ten správný. Také není od věci svěřit své ruce alespoň jednou za týden (maximálně dva) do rukou odborníků.

Používejte správnou výživu

Tělo potřebuje svou denní dávku vitamínů a ani nehty nejsou výjimkou. Nezapomínejte je proto dostatečně vyživovat ať už v podobě vitamínů nebo olejíčku. V lékárně si zakupte doplňky stravy a vitamíny, jako jsou vápník, zinek a hořčík. I nehtové kůžičky se starají o nehty, proto je nezapomínejte před spaním vždy promazat olejíčkem, který zakoupíte v každé drogerii. Pokud se vám do něj nechce speciálně investovat, dokáže vám pomoci i olivový nebo kokosový olej.

Relaxujte

Víte, že činnosti, které děláte se také můžou nehezky podepsat na stavu vašich nehtů? Pokud si často máčíte ruce ve vodě, vaše nehty to oslabuje a jsou potom měkké, což znamená, že se více lámou. Pokud je to možné, používejte ochranné rukavice, které zabrání nehtům styku s vodou. Navíc pokud pracujete s chemikáliemi, rozhodně to vašim nehtům na stavu nepřidá. Stres může být také příčinou, proč se vaše nehty lámou. Stejně jako na vlasech to na nehtech jde hodně znát. Proto si také dopřejte někdy oddych a zasloužený relax.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...