Spousta lidí touží po Novém roce začít se zásadními změnami ve svých dosavadních životech. Jedna z typických změn je například změna jídelníčku. Nejen o své úžasné proměně se pro FashionMagazin.cz rozpovídala Anne Rockwell (instagram.com/annerockwell).

  1. Anne, Tvůj blog, instagram a Facebook se točí kolem několika témat, je to fitness, je to móda, jsou to ale také střípky z Tvého běžného života. Jaké téma je ti v blogování v poslední době nejbližší?

 

Pro mě jako blogerku je “samozřejmostí” se čtenáři sdílet otevřeně fotky, pocity a vůbec celý průběh, ať je to můj život, nebo fitness proměna. Nikdy jsem si pořádně neuvědomila, jak to dokáže ovlivnit další a další lidi. Jakou dokáže jediná fotka proměny vzbudit na instagramu vlnu. Aktuálně mi je nejbližší, ať na blogu či sociálních sítích, když můžu motivovat a být inspirací. Pro ty, co nyní stojí přesně tam, kde já stála pár let zpět. Na startovní čáře.

Je hrozně snadné přijít k informacím na internetu. Je toho dokonce tolik, že si pamatuji moment, kdy jsem se snažila číst odborné články, pochopit, jak vlastně funguje tělo a co mu musím dát, aby dobře fungovalo. Jaké cviky dělat, abych měla ten sixpack, naivka! 😀 Bylo to, jako když stojím v mlze a nevím, jakým směrem se vydat. Nevěděla jsem vůbec co mám dělat, co je správné. Jeden doporučuje jíst k snídani jenom vločky, druhý doporučuje pro jistotu vůbec nesnídat… Prostě sto lidí, sto chutí.

„Chtěla jsem především ukázat, že když jsem to dokázala já – nejlínější člověk, co měl půlku života jen plnou pusu výmluv PROČ to NEJDE, místo toho, aby hledal způsoby JAK  to dokázat

Nemůžu čtenářům nabídnout certifikované služby, za to si myslím, že je pro spoustu holek snadnější se se mnou ztotožnit. Chtěla jsem především ukázat, že když jsem to dokázala já – nejlínější člověk, co měl půlku života jen plnou pusu výmluv PROČ to NEJDE, místo toho, aby hledal způsoby JAK  to dokázat – tak to musí dokázat prostě každý.

 

  1. Velký ohlas vzbudilo jedno z Tvých velkých témat a tím je #90daysAnnie. Pověz nám něco o tom, jak vlastně tenhle „challenge“ začal.

 

Milovat tělo jaké máme a současně pracovat na tělu, jaké mít chceme.

Začnu od úplného začátku. Před lety jsem se potýkala jako spousta holek s poruchou příjmu potravy. Nikdy to nebyl úplný extrém, ale už jen to silné balancování a výkyvy váhy pro mě byly velkou výstrahou.

Z poruchy příjmu potravy jsem se najednou vyhoupla k opačnému problému, k záchvatovému přejídání. To jsem měla stav, kdy jsem byla schopná večer sníst (nebo spíše splácat) množství různých kombinací a jedla jsem až za svojí běžnou hranici. To samozřejmě mělo vliv na tělo, což jsem brzy vypozorovala na oblečení i v zrcadle. Byla jsem z toho celkem nešťastná, ale útěchu jsem šla stejně hledat večer k lednici. Jednou jsem se přejedla až tak, že jsem dvě hodiny ležela, nemohla popadnout dech a jen brečela. Tehdy jsem pochopila, že to není správná cesta a potřebovala jsem se vymotat ze začarovaného kruhu.

Jako první mi byl na blízku můj tehdejší přítel, který byl v jídelníčku i posilovně už zběhlý. Byl mi velkou oporou, pomohl mi pochopit základy, měl mě rád takovou, jak jsem vypadala a to samé začal pomalu učit i mě. Na základy jsem pak nabalovala další znalosti, z toho bludiště se začala pomalu vymotávat a mě začalo být všechno mnohem jasnější. Celý ten proces poznávání byl jako puzzle – otázky a odpovědi do sebe začaly dokonale zapadat :).

Nakonec jsem spojila síly s Verunkou a rozhodla se dát navždy sbohem všem potížím s jídlem. Veronika Duží je certifikovaná výživová poradkyně a skvělá kamarádka.

Spolu jsme vymysleli #90DaysAnnie challenge, tedy celý 3 měsíční coaching, který spočíval především v dodržování sestaveného jídelníčku. Za tři měsíce se nám podařilo dosáhnout pro mě tehdy neuvěřitelných výsledků a obrátila jsem doslova svůj život naruby. Svého vysněného cíle jsem dosáhla, ale bez Verunky pomocné ruky by to nebylo tak snadné.

  1. Máš nějaké rady pro ty, kteří by chtěli něco udělat se svou postavou a svým životní stylem?

Pokud toužíte po změně, nenechávejte nic na zítřek, na pondělí, další pondělí nebo na nový rok. Tohle odkládání byl můj hlavní nepřítel. Pokud máte dostatek odhodlání, začněte prostě tady a teď hned. Taky ze slovníku vyhoďte slova „nemůžu, nezvládnu, neumím, nemám čas“ a myslete především pozitivně, můžete se tomu divit, ale i to šíleně pomáhá! 🙂

Ze začátku je určitě lepší obrátit se na trenéra, který má s klienty a proměnami zkušenosti.
Člověk se tak vyhne zranění, protože cviky se musí dělat správně a také to velmi usnadní cestu v té mlze, o které jsem psala předtím. Trenér je investice, které sama určitě nelituji a nikdy nebudu.

  1. Fitness je nyní asi nedílnou součástí Tvého života? Daří se ti cvičit pravidelně a nemáš někdy problém najít další motivaci do sportu, zvlášť když máš za sebou skvělou proměnu a nyní se můžeš pyšnit v podstatě dokonalou postavou?

Děkuji moc za milý kompliment!

Abych byla upřímná, posilovnu jsem viděla naposledy (pravidelně) před půl rokem. Je to všechno z velké části hlavně o jídle, sama jsem toho důkazem, že změna jídelníčku udělá hrozně moc. Přes léto jsem si zamilovala plavání, běhání a kolečkové brusle, procházky městem i přírodou a několikrát jsem si skvěle zacvičila venku. Od stěhování do Prahy jsem neměla moc času k práci přidat ještě cvičení, ale už jsem konečně svou posilovnu našla. Aktuálně jsem navázala spolupráci s mým trenérem Antonínem Hodanem, který si mě na nějaký čas vezme do parády, abychom vyměnili tuk za svaly a trochu moje tělo vyformovali. Těším se na to!

Myslím si, že nejlepší motivace je pro člověka zrcadlo, kalhoty menší velikosti nebo fotografie proměny, ať vlastní dosavadní, nebo nějaké jiné osobnosti. Vždy, když motivaci začínám ztrácet, podívám se na svojí starou fotku a uvědomím si, proč jsem začala a čeho chci dosáhnout. Potom už je to jen na vás, jak moc za svým snem jdete.

 

  1. Nedílnou součástí Tvého blogu je i móda, co je pro tebe základem šatníku? Jaké jsou tvé módní nezbytnosti nebo v čem se cítíš nejpohodlněji?

Mám ráda hlavně basic a pohodlné kousky, které můžu snadno kombinovat. Na nějaké módní výstřelky nebo sledování aktuálních trendů jsem nikdy moc nebyla, i z toho důvodu se považuji spíše za lifestyle bloggerku, než nosit nálepku „fashion“ a necítit to tak. 🙂

Nedám dopustit na svetry, do kterých se dá v takovém chladném počasí pořádně zachumlat. Mám ráda tmavé odstíny, bílou, šedou a černou. Jedním z mých nejoblíbenějších looků je Iron Maiden tričko zastrčené v roztrhaných kalhotách s koženým křivákem. Od mala jsem duší rockerka, proto je mi spousta prvků z tohoto stylu pořád nejbližší, i když občas můžu působit jako křehká panenka, haha. 😀 a taky mám ráda svoje sportovní kousky. Kdyby mému mladšímu já někdo řekl, že v jednadvaceti vyměním vysoký jehly za Nike tenisky, asi bych tomu moc nevěřila.

  1. Je někdo, kým se v módě ráda inspiruješ, ať už na instagramu nebo z módních blogů, případně celebrit?

Už od mala v životě „jedu po svém vlastním prkně“ a nosím především to, co je mému stylu nejbližší, nikoliv to, co udají nejnovější trendy. Vyloženě vzor ani idol jsem nikdy neměla. Když se mi něco líbí, koupím si to, nepamatuji si ale, kdy by se mi naposledy stalo, že jsem se rozběhla do obchodního centra lovit nějaký kousek, který jsem právě zahlédla na instagramu.

  1. Jak často nakupuješ? Jaké obchody/módní řetězce/e-shopy máš nejraději?

Nakupuji jen, když něco potřebuji, naštěstí na tom nejsem nijak závislá. 🙂
V poslední době jsem si hodně oblíbila Pull&Bear.

  1. Dokážeš říct, kolik jsi schopna za měsíc utratit za oblečení?

Záleží na tom, jaké je období a co zrovna kupuji. Jsou měsíce, kdy neutratím za oblečení ani korunu, protože mám doma spoustu věcí. Ale občas je prostě potřeba udělat si radost. Takže to je hodně individuální, můžu klidně nechat měsíčně za oblečení 0 Kč, ale i 4000 Kč 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=yYNxSS4bS7Y

  1. Jaký styl oblékání preferuješ u mužů?

Líbí se mi muži, co se umí dobře oblékat. Naštěstí vedle sebe mám takového fešáka, co má fakt super vkus. A když si oblíkne tričko s metalovou kapelou a koženou bundu… to je moje velká slabost!

  1. Nosíš raději tenisky nebo podpatky?

Jednoznačně tenisky, protože jsem v nich o něco rychlejší a čím jsem starší, tím spíše volím větší pohodlí. Ale podpatky mají své kouzlo a nezanevřela jsem na ně úplně, vytahuji je z botníku vždy, když chci být za dámu. 🙂