Letos frčí účesy s hlubším významem. Zkuste účes podle Grety Thunberg

Trendy v účesech v letošním roce 2020 představují mnohem více než jen dokonale upravené vlasy. V těchto účesech se často skrývá i poněkud hlubší význam. Pojďme se společně podívat, jaké účesy to jsou a co mohou představovat.

Účes podle Grety Thunberg

Copánky jsou v roce 2020 velmi symbolické. Nejen že je tento účes roztomilý, zároveň představuje i boj za životní prostředí. Nejčastěji tento účes můžeme vidět u enviromentální aktivistky Grety Thunberg. Účes podle Grety znamená mít dva copánky a je jedno, jak vysoko jsou vytvořené. V roce 2020 ale budou trendy jakékoliv copánky, nemusí být nutně dva. Důležité je to, co vyjadřují.

[easy-image-collage id=64219]

Mokrý účes

Tento mokrý účes má připomínat přirozenost a spojení s přírodou. Mokrý účes bude jedním z největších trendů roku 2020. Účes by měl představovat nevyzpytatelnost přírody. Účes je rozcuchaný a divoký stejně jako počasí. Účes může být stylizovaný do více variant. Je možné jej nosit elegantně a zároveň svěže, nebo z něj vytvořit rebelský účes.

[easy-image-collage id=64220]

Krátké mikádo

Dalším trendem v roce 2020 bude krátké mikádo, které se nejvíce nosilo ve 20. letech. Tento účes by měl vyjadřovat, že není vlastně důležité, co má žena na sobě oblečeného nebo co má za účes. Důležitá je osoba sama o sobě a co je v ní, ne na ní. Tento účes lichotí každému tvaru obličeje, je lehce udržitelný a nepotřebuje zvláštní péči.

[easy-image-collage id=64221]

Květinové doplňky

O přírodě se mluví čím dál tím více a je to dobře. Dior, Giambattista Valli nebo Dolce & Gabbana ukázali svou náklonnost k přírodě v podobě květinových doplňků ve svých kolekcích na jaro/léto 2020. Vyzývají nás k úctě a lásce k přírodě. Nejčastěji se květinové doplňky objeví ve účesech na speciální a slavnostní příležitost, jako je například svatba či ples.

[easy-image-collage id=64222]

Foto: Unsplash.com, Flickr, Pixabay.com, Pexels.com.