Permanentní make-up je příslibem dokonalého vzhledu za jakékoli situace s minimálním úsilím. Mezi ženami je to stále diskutovanější téma, které se možná dostalo i k vám. Nyní si pohráváte s myšlenkou, že byste byly neustále perfektně nalíčené a nemusely tak pořád dokola řešit, jestli si ráno přivstanete o půl hodiny dříve, abyste se stihly nalíčit před odchodem do práce. Permanentní make-up je sice velkým lákadlem, ale asi jako všechno, má i tahle mince dvě strany…

Uvažujete, že si necháte udělat permanentní make-up? Pak pozorně čtěte!

Jak už jsme jednou zmínili – permanentní make-up je pro většinu žen napříč generacemi velkým lákadlem. O nás ženách je totiž známo, že chceme vypadat dobře, ať už jdeme ráno vysypat odpadkový koš do popelnice, vyrážíme na důležitou pracovní schůzku nebo máme rande, na kterém chceme udělat dojem.

Co je vlastně permanentní make-up?

Nyní ještě pár slov k tomu, co to ten permanentní make-up vlastně je. Najdou se totiž mezi námi tací, kteří o tomto pojmu slyší poprvé a nemají tušení, o co jde. Ačkoli se mu říká permanentní, nemůžete si myslet, že vám tohle líčení vydrží na celý život. S jeho pomocí můžete zvýraznit kontury obličeje, což vám vydrží po dobu cca pěti let. Trvale se dá zvýraznit obočí, permanentní make-up je možné aplikovat na rty nebo na oční linky.

Jak to probíhá a kolik to stojí?

Určitě vás bude zajímat, jak tahle procedura probíhá a informace by se vám dozajisté hodily i ohledně ceny tohoto zákroku. Aplikace permanentního make-upu probíhá v profesionálním studiu vyškolenou pracovnicí. Používá se k němu tetovací jehla a na každé ženě záleží, jestli se nechá ošetřit pod lokální anestezií či nikoli – uvědomte si, že se jedná o zákrok, který doprovází mírná bolest a tu každou z nás snáší jinak. Co se týče ceny, záleží na konkrétním studiu, kde se ceny mohou lišit. Cena však zpravidla nepřesáhne více jak 5000 Kč, následné doplnění se může pohybovat v rozmezí od 500 do 1000 Kč.

Výhody a nevýhody

Na závěr ještě přehled výhod a nevýhod permanentního make-upu. I díky nim se vám určitě bude daleko snáze rozhodovat, jestli jej podstoupíte či nikoli.

Výhody:

  • nemusíte ztrácet čas líčením
  • ušetříte za kosmetiku
  • nehrozí, že se vám líčení rozmaže (například při pláči)

Nevýhody:

  • pokud se líčení nepovede, těžko se odstraňuje
  • mohou se objevit nežádoucí reakce – alergie, infekce, otoky
  • nutná investice

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze