Ne nadarmo se říká, že dobří holubi se vracejí. Tohle známé rčení bychom mohli použít i v případě několika dávno opomenutých módních trendů, které v poslední době hlásí svůj velkolepý comeback. Na jaké retro kousky se tedy můžete těšit?

Džíny s vysokým pasem alias mrkváče

Kalhoty sahající až vysoko do pasu byly obrovským hitem v 90. letech, kdy se těšily opravdu velké popularitě i napříč svému nemožnému střihu. Džíny s vysokým pasem alias mrkváče tak můžete i v dnešní době potkávat na pultech obchodů. I když vás možná jsou zpátky do 90 let, dejte si na ně pozor, protože tyhle slavné mrkváče mají tendence vykouzlit vám velký zadeček, i když jej ve skutečnosti máte k nakousnutí.

Kalhoty na krtečka, aneb lacláče jsou zpátky

Džíny s laclem nebolo lidově nazývané lacláče by neznal jen málokdo. Možná se vám stejně jako mě při pohledu na ně automaticky vybaví oblíbená dětská pohádková postavička Krteček, který tuze chtěl mít kalhoty s kapsami.

I lacláče jsou opět oblíbeným módním kouskem, který vypadá nejlépe, když jej zkombinujete s obyčejným bílým tričkem – odvážnější z vás ho pak mohou oblékat na nahé tělo. Tak co myslíte? Dáte džínám s laclem šanci i vy?

Džíny inspirované hippie stylem alias zvonáče

Džínám disponujícím širokými zvonovými nohavicemi se staly průkopníky květinové děti. Do popředí zájmu se zvonáče opět vrátili v 90. letech, kdy si opět dokázali získat přízeň mnoha lidi. Už asi tušíte, že dalším znovuobjeveným retro trendem jsou zvonové kalhoty, které poznáte podle jejich typických širokých nohavic.

laclace-zvonace-i-mrkvace-retro-je-zase-v-mode-03
laclace-zvonace-i-mrkvace-retro-je-zase-v-mode-04

Topy odhalující ramena

I další znovuobjevený trend pochází z devadesátek a jedná se o topy se spadlými rukávy. I tohle byl svého času obrovský hit, kterému dříve podléhaly ženy i dívky a podlehnout mu můžete i teď, protože se stejně jako zvonáče nebo mrkváče vrací na pulty módních obchodů.

Flanelové košile

Máte ve své skříni starou flanelovou košili, kterou nosíte do postele místo pyžama? Pak byste měli vědět, že svůj comeback letošní rok ohlásily i tzv. flanelky. Typicky kostkaté flanelové košile se nosily v 90. letech, kdy si je ženy a dívky oblékaly přes crop tričko odhalující pupík. Ještě větší frajeřina bylo nosit flanelovou košili ležérně uvázanou okolo pasu.

Foto: Pinteres.com, Hm.com.