Pro někoho jsou kudrnaté vlasy nedosažitelným snem. Pro jiného jsou zase každodenní noční můrou. Nezkrotné kudrlinky sice vypadají krásně, ale starat se o ně není úplně procházka růžovým sadem. Pokud se totiž o kudrnaté vlasy nestaráte správně, působí krepatě.

Umíte se správně starat o kudrnaté vlasy?

Patříte k majitelkám kudrnaté hřívy? V tom případě byste měly vědět, jak se o kudrlinky správně starat, aby působily upraveně – nikoli tak, že jste zrovna před malou chvílí dostaly ránu elektrickým proudem. Mám pro vás několik základních zásad, kterých se stačí držet a vaše vlasy budou vypadat perfektně.

Kondicionér je nutnost

Jak jste na tom s použitím kondicionéru? Řadíte se do tábora žen, které jeho nutnost zatracují, nebo naopak patříte k těm, které na použití kondicionéru nedají dopustit?

Ať už je to tak či onak, v případě kudrnatých vlasů je kondicionér nutnost – a přes to nejede vlak. Hodně vlnité vlasy totiž mají tendence se vysušovat a následně nekontrolovatelně poletovat okolo hlavy, což se ale nestane, pokud se naučíte pravidelně používat kondicionér. Ten vaši kudrnatou hřívu uhladí a vyživí, vlasy pak budou jemné, zdravé a zvláčněné.

Použití kartáče si zakažte

Pokud do kudrnatých vlasů zajedete a kartáčem a s jeho pomocí si vlasy rozčešete, stane se jediné: vlasy zdvojnásobí svůj objem, což v případě, kdy máte vlasy opravdu hodně kudrnaté a husté, není zrovna žádoucí. Dalším negativním projevem je poletování všude okolo, nad kterým ztratíte kontrolu a budete nervózní, že vaše vlasy nemají směr.

Na použití kartáče tedy zapomeňte, máte-li doma tohoto pomocníka, okamžitě s ním pryč. Daleko lepší volbou je kartáč s širokými zuby.

Vyberte si vhodný účes

U kudrnatých vlasů je správná volba účesu klíčová. Pakliže totiž s výběrem účesu tzv. šlápnete vedle, možná vás dostihne objem vašich kudrnatých vlasů, které pak budete mít problém zkrotit. A to by mohl být problém.

Nechte si proto poradit od šikovné kadeřnice nebo vlasové stylistky, který účes vám bude nejvíce slušet a zároveň požadujte prostříhání vlasů, což povede k tomu, že nebudete mít problém později vlasy upravit a řádně je zkrotit.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze