Snad každá žena se děsí okamžiku, kdy její pleť začnou “zdobit” nežádoucí vrásky. Vrásky jsou považovány za první projevy stárnutí. Zejména ženy v pokročilém věku si pak zoufají, když se vrásky objeví nejen v okolí očí, ale také v koutcích úst nebo na čele.

Pokud jde o krásu, jsme my ženy schopné utratit nekřesťanské peníze za nejrůznější pleťové olejíčky, séra nebo masky. Naše snaha vypadat co možná nejdéle krásně mladistvě a udržet svou pokožku i v pokročilém věku dokonale pevnou a pružnou, nám mnohdy zaslepí oči a my jsme ochotné naletět marketingovým triku. A přitom mnohdy úplně zbytečně!

Krém proti vráskám vyrobený podomácku. Základem jsou přírodní složky

Chtěly jste si pořídit nejnovější krém proti vráskám vychvalovaný v reklamách, jehož pořizovací cena vás ale donutila protočit panenky? Ještě než provětráte svoji peněženku nebo potrápíte stav bankovního konta, nechte si doporučit domácí krém proti vráskám, který vás vyjde na zlomek ceny.

Krém proti vráskám, se kterým můžete pečovat o svoji pokožku, si skutečně můžete vyrobit doma. Výhodou je, že přesně víte, co se v krému nachází a nejste nuceny utrácet nehorázné peníze za rádoby pomocníky, kteří ve finále stejně ani nefungují. Základem domácího krému proti vráskám jsou přírodní složky, které má většina z nás běžně doma.

Žloutek, med a lékařská vazelína

Na výrobu domácího krému proti vráskám budete potřebovat jeden žloutek, půl polévkové lžíce medu, 2 čajové lžičky lékařské vazelíny a ničemu neuškodíte, pokud přidáte 2 polévkové lžíce mandlového nebo bambuckého másla.

Příprava není vůbec složitá. V parní lázni necháte rozpustit lékařskou vazelínu, jakmile se rozpustí, odstavíte ji ze sporáku. Nechte vazelínu lehce vystydnout a smíchejte jí se všemi zbylými ingrediencemi. Při míchání si dejte opravdu záležet, abyste krém vymíchaly dohladka. Krém uložte do vhodné nádobky a skladujte v lednici.

Takto připravený krém používejte ideálně na noc a to každý den. Uvidíte, že vaše pleť bude vyživená a viditelně vitálnější. Známky stárnutí tak odložíte až na další roky…

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.

Načítání...

Diskuze