Aloe vera je pro spoustu z nás velice známou rostlinou a zároveň také známou složkou mnoha a mnoha kosmetických přípravků. Má mnoho léčivých účinků a můžeme ji často vidět i v medicínských produktech. Přidává se do produktů v péči o pleť a vlasy, ale bohužel tyto produkty často obsahují i přísady, které nám zas tak moc nesvědčí. Pojďme se proto podívat, jak jít v péči o svou krásu přírodní cestou a vyhnout se tak chemickým přípravkům.

Aloe vera na vlasy

Aloe vera obsahuje řadu vitamínů, jako je vitamín A, vitamín C a vitamín E, díky čemuž je skvělým antioxidantem. Antioxidanty posilují vlasy zevnitř, takže jsou zdravé a silné. Chrání pokožku hlavy před škodlivými látkami, které vlasy oslabují. Aloe vera navíc pomáhá v boji proti lupům. Také je bohatým zdrojem vitamínu B12 a pomáhá vytvářet červené krvinky, které jsou důležité pro podporu růstu vlasů. Aloe vera dodává vlasům lesk, potřebnou hydrataci, podporuje jejich růst a udržuje vlasy zdravé.

Aloe vera léčí akné

Problém s pletí má bohužel většina lidí a kdo ne, tak má opravdu vyhráno. Spoustu dospívajících, ale i dospělých lidí trápí problém zvaný akné. Mnoho žen tak skrývá tento problém pod vrstvou make-upu, což má ve většině případů za následek ještě větší zhoršení. Aloe vera má protizánětlivé účinky a antibakteriální vlastnosti, které hluboce čistí zanesené póry a akné se tak léčí a postupně vytrácí.

Gelová maska na pleť

Pleť si jednoduše vyčistíte z pohodlí domova, budete k tomu ovšem potřebovat tuto zázračnou rostlinu. Stačí pouze odříznout špičku listu z Aloe vera a rozříznout kousek na půl. Extrahujte z kousku gel, který se v listu skrývá a naneste na suchou a vyčištěnou pleť. Nebojte se nechat gel na pleti celou noc. Ráno však pouze pleť omyjte vlažnou vodou. Doporučujeme takto čistit pleť každý den, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

Maska na podporu růstu vlasů

Maska, která se skládá pouze z medu, aloe vera a citronu je velice jednoduchá a hravě ji zvládne každý. Jak jistě víte, citron je bohatým zdrojem vitamínu C. Také obsahuje pro vlasy důležitý hořčík, který je jedním z nejdůležitějších minerálů pro růst vlasů. Med poskytuje pokožce správnou výživu a zároveň ji hydratuje, což zabraňuje citronu vlasy vysušit a poškodit. K výrobě masky potřebujete pouze dvě lžíce aloe vera, lžíci medu a čajovou lžičku citronu. Smíchejte všechny ingredience dohromady a aplikujte na celou hlavu. Opakujte kůru dvakrát týdně a nechejte masku působit nejlépe celou noc. Výsledky by se měly dostavit velmi brzo.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Visitor Rating: 3 Stars

Visitor Rating: 5 Stars