Ačkoli nám letošní zima ještě pořádně neukázala, jak umí být studená a nepříjemná, teploty už mnohdy klesly pod nulu. Aktuální počasí je hrozbou nejen pro vaši pleť, která je vystavována klimatickým změnám (venku zima, doma teplo), ale trpí jím i vaše ruce.

Mrazivé počasí se negativně podepisuje na kvalitě pokožky. Části těla, které chladné zimě vystavujete bez jakékoliv pokrývky, trpí ze všeho nejvíce. Dneska se však nechceme bavit o pleti, nýbrž o rukách. Jejich kondice je totiž v tomto ročním období vystavena pořádné zkoušce.

Co způsobuje zhoršení pokožky na rukou?

Na vině je mrazivé počasí, které je pro tyto měsíce typické. Zima ještě pořádně nevytasila drápky, ale už nyní své ruce vystavujeme chladu a mrazu. Za snížení kvality pokožky také mimo jiné může vítr a snížená vlhkost, nemluvě o častém střídání teplot, které pokožka zaznamenává při přechodech z teplých místností do chladného počasí za dveřmi našich domovů.

Vyrážky a ekzémy jsou teď častější

Vlivem toho všeho se mnoho z nás v tomto ročním období potýkají s nejrůznějšími ekzémy, podrážděním a vyrážkami, které jsou teď častější nežli kdy jindy. Naše ruce jsou nepříjemně suché, tvoří se na nich nevzhledné šupinky a celkově nám jejich stav nedává spát.

Základ úspěchu? Vhodný krém!

Možná patříte k ženám, které zrovna dvakrát nemusí, když si mají mazat na ruce všemožné krémy. Pokud ale chcete, aby byly vaše ruce krásně jemné a hebké i teď v zimě, nejen na jaře nebo v létě, kdy nic takového řešit nemusíte, pak je zapotřebí dopřát pokožce na rukou správný krém. Základem úspěchu je hydratace, proto vybírejte vhodný hydratační krém, který pokožku nejen hydratuje a zvláční, ale také ochrání.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze