Ženy mnohdy dělají věci, kterým muži příliš (nebo dokonce vůbec) nerozumí. Kupříkladu námi tolik oblíbené kosmetické rituály, které většina z nás považuje za samozřejmost, ale v očích mužů jsou buď příliš zvláštní, nebo jednoduše děsivé. Co muže tolik děsí na procedurách ženské krásy? Jaké kosmetické rituály, které jsou pro nás ženy na denním pořádku, jim prostě nejdou do hlavy? Na to se teď společně s námi můžete podívat – tak hurá na to!

Co se ženské krásy týče, muži se pořád mají co učit. Jasně, nemůžeme po nich chtít, aby znali pojmy jako brazilský vosk, depilace cukrovou pastou nebo samoopalovací krém. Mohli by se ale přestat tvářit tak nechápavě a udiveně, když před nimi použijeme kleštičky na řasy, které opravdu nepředstavují mučicí nástroj nahánějící hrůzu, jak si mnoho mužů myslí.

Máte-li přítele či manžela, pak se možná i vám stává, že vás během kosmetických rituálů pozoruje a podiveně kroutí hlavou. Nebo třeba vystrašeně valí oči, když vás náhodou doprovodí na depilaci a zatímco vás kosmetička zkrášluje, jeho děsí občasné výkřiky. Co kdybychom si teď řekli, jaké kosmetické rituály muži nechápou a pro nás ženy jsou zkrátka naprosto všední?

1. Kleštičky na řasy jsou mučicí nástroj

Používat kleštičky na řasy je pro většinu žen na denním pořádku. Zatímco nás při pohledu na ně napadne akorát tak perfektní natočení řas, muži naopak přemýšlí nad tím, jestli to náhodou není děsivý mučicí nástroj sloužící k tomu, abychom si tak akorát ublížily. Je to úsměvné, viďte? Divili byste se, kolik mužů si v koupelně prohlíží přítelčiny/manželčiny kleštičky na řasy a nedokážou pochopit, jak se s tím zatraceným nástrojem vlastně pracuje. A pro nás je to přitom tak běžné, že ano?

2. Epilace je pro milovníky sebetrýznění

Jak se váš muž či přítel zatváří na to, když mu oznámíte, že si zajdete na brazilskou depilaci, depilaci cukrovou pastou, nebo jak se staví k tomu, když si takovou proceduru provádíte doma samy? Pro muže jsou tyhle metody jednoduše formou, jak si ublížit a přivodit si bolest. Nechápou, že se naopak jedná o docela efektivní způsob, jak se zbavit nežádoucích chloupků a nemuset si co každé tři dny holit nohy (nebo jiné části těla) žiletkou.

3. Samoopalovací krémy jsou podvod

Vykouzlit si krásné bronzové opálení a vypadat, jako byste se včera vrátily z dovolené u moře? Podle mužů je to jasné: podvod! Zkuste svou drahou polovičku vzít k samotnému procesu nanášení a nebudete se stačit divit, kolik nechápavých, udivených nebo snad opovržlivých výrazů ve tváři dokáže během té chvíle vystřídat. Muži se zkrátka na opálení za pomoci samoopalovacího krému dívají s podezřením a zastávají názor, že je to umělé a vůbec to nevypadá přirozeně. Zkrátka podvod jako vrata a tečka.

Foto: Unsplash.com.