Často se necháme strhnout reklamou ke koupi rádoby zázračných produktů, které slibují dokonalé výsledky, ale také stojí kupu peněz. Každá z nás chce být krásná, ale opravdu je potřeba za krásu tolik utrácet? Vypadat krásně můžete i za pár korun. Není potřeba vrážet peníze do předražených krémů, líčidel a dalších pomůcek, jejichž cena vás mnohdy dokáže  zvednout ze židle. Inspirujte se radami našich babiček, které věděly, jak být krásné a to doslova za pár kaček.

Voda pro krásu

Možná to zní jako klišé, ale ke kráse se můžete “propít”. Nikoli alkoholem, ale obyčejnou čistou vodou. Dodržujte pitný režim a vaše pleť vám poděkuje – bude totiž dokonale hydratovaná, což se projeví na její barvě i zdravém lesku.

Ocet na vlasy

Trápí vás, že vaše vlasy nejsou lesklé, ale naopak působí matně a unaveně? Až si příště budete mýt hlavu, propláchněte svoji hřívu octem, dodá vašim vlasům tolik kýžený lesk.

Okurky na oči

Až si příště budete dělat okurkový salát, přiložte si dva plátky čerstvé salátové okurky na oči. Proč? Osvěžíte tak oční okolí, dodáte mu jiskru a také pokožku okolo očí krásně hydratujete.

Dětský pudr do vlasů

Nestihly jste si umýt hlavu? Nezoufejte a místo toho si do vlasů rozčešte trochu dětského pudru. Vlasy nebudou působit mastně a unaveně, jako první pomoc to rozhodně pomůže.

Mléko pro pleť

Věděly jste, že mléko prospívá pleti? Obsahuje totiž látky, které pleti prospívají. Pijte mléko pravidelně, ideálně každý den, a vaše pleť bude jemnější na dotek i na pohled.

Čajové sáčky na otoky

Nevzhledných otoků pod očima se zbavíte použitím čajových sáčků, které si přiložíte na postižené místo. Čajové sáčky můžete předtím vložit na pár minut do lednice, budou krásně chladit.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze