V dnešním článku jsme si vzali na paškál známé pánské košile Willsoor. Košile jsem zakoupil počátkem ledna na české verzi oficiálního eshopu – Willsoor.cz. Jak obstály tři pánské košile Willsoor, které jsme vystavili náročnému testování? Čtěte v článku.

Hned z kraje se zmíním o dopravě. Na Heuréce je možné najít několik nelichotivých názorů na dopravu, kterou e-shop Willsoor.cz nabízí. Já v tomto článku sice mohu hovořit pouze z pohledu jednoho zákazníka, s čistým svědomím však prohlašuji, že s dopravou jsem žádný problém neshledal – vše proběhlo naprosto standardně, jako v kterémkoliv jiném slušném e-shopu. Košile mi přišly druhý den od objednání.

Stručné info o značce Willsoor

Značka Willsoor pochází z Polska. Centrála firmy Willsoor je v polském Lešně. Naštěstí netrpím zbytečnými předsudky vůči polským firmám, takže jsem byl vlastně naopak rád, že se nejedná o čínskou, indickou nebo vietnamskou produkci s výrobní cenou 0,001 $, na což můžeme být zvyklí od značek, jako je H&M, ZARA, BERSHKA, C&A a dalších velkoproducentů módy za pár kaček.

Jak probíhalo testování?

Vybral jsem si tři košile na e-shopu Willsoor.cz z aktuální nabídky k lednu 2017. Značka hlásá, že košile jsou „skoro jako na míru“ a já s tímhle výrokem musím souhlasit.

Správná velikost je u pánských košilí velmi zásadní – podobně jako u pánského obleku. Špatně padnoucí oblek nebo košile shodí celkový dojem z vašeho outfitu raz, dva, …

Výběr správné velikosti konkrétní košile u Willsooru probíhal ve dvou krocích: dle výšky a dle velikosti (S, M, L, …). Výběr košile dle výšky: 164/170 cm, 176/182 cm, 188/194 cm, 198/204 cm. Výběr košile dle velikosti: S, M, L, XL, XXL, 2XL.

Jak zjistím, kterou velikost zvolit? U výšky je to jasné, ale u velikosti jsme tápal. Na webu naštěstí existuje přehledná tabulka i návod na změření své „tabulkové“ velikosti: http://www.willsoor.cz/s/tabulka-velikosti/. Sežeňte si krejčovský metr a změřte se dle návodu. Názorný obrázek velmi dobře poslouží.

V mém případě jsme zvolil košile pro výšku 164/170 cm a velikost M.

Pozn. Možnost volby výšky u dámských košil na webu Willsoor.cz není – zde si musíte vystačit pouze s klasickým výběrem dle velikosti. Možná u dam není až tak důležitý tento parametr, ale to ze svého mužského pohledu posoudit nedovedu.

Závěr, koupit nebo nekoupit košile Willsoor?

Co říct závěrem? Značka Willsoor mě jednoznačně oslovila a v budoucnu si jistě koupím další kousky do svého šatníku.

Rád bych si ovšem na českém oficiálním Willsoor e-shopu přečetl nějakou stručnou historii firmy a její příběh, protože příběh firmy je to, co mě vždy u značek zaujme, nicméně nic podobného jsem bohužel na webu nenašel… Ale to není až tak důležité.

Každopádně až na pár detailů jsem zcela spokojen s kvalitou i vzhledem těchto košili a proto doporučuji košile Willsoor k vyzkoušení.

Poměr cena / kvalita / vzhled je velmi příznivý.

Jak probíhá výroba košil Willsoor?

Dle následujícího videa lze soudit, že se zkrátka jedná o normální poctivou výrobu. Košile se očividně nešijí zlatou nití tibetskými mnichy. Jedná se o klasickou firmu, kde jsou stroje a normální lidé :-). A tak to má být.

Značka Willsoor nabízí jak pro muže, tak pro ženy opravdu velký výběr košil. Správná velikost pánské košile je nesmírně důležitý parametr, který je bohužel v Česku velmi často přehlížen a ignorován.

Existuje sice řada nových a mladých firem, jako je ku příkladu česká značka John & Paul, kde lze zakoupit košili také „téměř“ na míru s tím, že si vybíráte dle tipu své postavy a dalších naměřených parametrů, nicméně ceny jsou ve vyšší relaci než u značky Willsoor (košile John & Paul jsou v cenách 1399 Kč).

Další možností pro zakoupení skvěle padnoucí košile je využít služeb firem nabízející tzv. „made to measure“. Zpravidla je nutné osobně dorazit na změření ke krejčímu, dalším krokem bývá výběr látky, materiálu, knoflíků a dalších detailů a konečně si musíte vyčkat přinejmenším 10 dní na ušití vaší perfektně padnoucí košile. Nečekejte však, že se cena vaší made to measure košile bude pohybovat v cenách, které nabízí například dnes recenzovaná značka Willsoor.

Made to measure košile lze zakoupit od 1690 Kč (LePremier), ale spíše ve vyšších cenách.

Košile Willsoor nabízí kvalitativně i cenově nejvýhodnější alternativu k zavedeným značkám, jako jsou New Yorker, ZARA, H&M, Bershka, C&A nebo Marks & Spencer. V této relaci si troufám říct, že patří k tomu úplně nejlepšímu – ať už svým přístupem a výrobou v Evropě, svými cenami, širokým sortimentem a nadstandardním výběrem velikostí i dle výšky postavy.

 

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz

Diskuze