Konec nepořádku v make-upu. Jak ho organizovat a získat dokonalý přehled?

makeup brush set on white table

Organizace make-upu může být výzva, zejména pokud patříte k těm, kteří si oblíbili přístup „čím více, tím lépe“. Šuplíky a tašky plné kosmetických produktů však mohou způsobit zmatek.

Ale nebojte se, s několika jednoduchými kroky můžete vytvořit systém, který vám umožní snadný přístup ke všem vašim oblíbeným produktům a zároveň udrží vaši sbírku kosmetiky v pořádku.

Roztřiďte svoji kosmetiku

Než začnete organizovat, je důležité vyprázdnit všechny šuplíky, tašky nebo police, kde uchováváte svůj make-up. Udělejte to opravdu úplně do prázdna. Poté důkladně vyčistěte prostor od prachu a nečistot.

Poté rozdělte produkty do skupin. Například oční stíny, tvářenky, rtěnky atd. Tím získáte lepší přehled o tom, co vlastně ve své sbírce máte.

Makeup Brush on Black Container
Foto: Pexels

Logické uspořádání

Nebojte se zbavit věcí, které nepoužíváte, jsou staré, prošlé nebo nefunkční. Je důležité být k sobě tvrdá. Po roztřídění kosmetiky a vyřazení „plevele“ přichází fáze samotného uspořádání. Organizujte své produkty tak, aby byly snadno dostupné a aby bylo snadné najít to, co hledáte.

Použijte průhledné nádoby, abyste mohli produkty rychle identifikovat. Uspořádejte je podle logiky, která odpovídá vašemu životnímu stylu. Můžete mít například speciální sadu make-upu pro práci a jinou pro večírky.

Udržování

Udržování je klíčovou částí organizace make-upu. Po každém použití zavírejte víčka a ukládejte produkty na svá místa. Pravidelně kontrolujte stav svých produktů a vyřazujte ty, které jsou již přežité. Make-up má omezenou dobu použitelnosti, a tak je důležité pravidelně provádět kontrolu.

Kvalita před kvantitou

Při nákupu nových produktů dejte přednost kvalitě před kvantitou. Méně kvalitních produktů znamená méně věcí, kterými se musíte prohrabávat. Navíc kvalitní make-up vypadá lépe a často také déle vydrží.

black leather bag with makeup brushes and makeup brushes
Foto: Unsplash

Dejte nechtěným produktům sbohem

Pokud máte make-up, který již nepoužíváte nebo který vám nesedí, neváhejte se ho zbavit. Můžete je darovat dobročinným organizacím, které přijímají nové a málo používané produkty.

Dbejte na čistotu

Kromě organizace make-upu je důležité udržovat čistotu svých nástrojů. Pravidelně perte svou kosmetickou tašku a udržujte ji hezky čistou.

S těmito jednoduchými kroky můžete snadno zorganizovat svůj make-up a udržet si přehled ve své kosmetické sbírce. Nebojte se vyhodit zbytečné věci a dejte prostor pouze těm produktům, které milujete a opravdu potřebujete. Vaše každodenní příprava u zrcadla tak bude mnohem rychlejší a příjemnější.

Zdroj: www.masterclass.com/articles/how-to-organize-makeup


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.