Svého času nosila přezdívku Tank a byla známá tím, že nevynechá jedinou párty. Kate Moss byla absolutní královnou večírků i přehlídkových mol. Nyní žije celkem poklidný život.

Dříve zvládla protancovat celou noc a nejednoho pána pokořit v množství vypitého alkoholu. Těmto časům ale dávno odzvonilo a Kate se usadila.

Objevena nádohou

Kate se narodila v londýnském Croydonu. Vyrůstala s mladším bratrem Nickem a když jí bylo teprve třináct let, prožívala rozvod rodičů.

O rok později byla docela náhodou objevena na letišti, když se zrovna vracela z rodinné dovolené na Bahamách. Všimla si ji Sarah Doukas z modelingové agentury Storm. Hned první velký úspěch na sebe nenechal dlouho čekat, když se totiž Kate nechala vyfotit na titulní stranu časopisu The Face nahá, vzbudila opravdu velký rozruch.

Stala se novým typem antimodelky

V porovnání s ostatními modelkami byla Kate podstatně nižší a zároveň i velice hubená. Mezi modelkami 80. let tak vyčnívala a právě proto se stala novým typem antimodelky. Stála tak u zrodu nové vlny v modelingu známé jako waif look – v překladu vagabund, otrhanec.

Postupem času zaznamenávala jeden úspěch za druhým. Stala se tváří téměř všech významných značek, její kariéře hodně pomohla kampaň pro Calvina Kleina.

Návrhářka, zpěvačka i módní vzor

Kate Moss se stala vzorem pro miliony žen po celém světě. Kromě toho, že prezentovala oblečení a módní doplňky jiných, navrhla také svoji vlastní kolekci oblečení a doplňků. S britskou oděvní firmou Topshop v roce 2007 podepsala smlouvu, dala vzniknout své první kolekci a ve spolupráci nadále pokračuje.

Aby toho nebylo málo, Kate je známá také svou láskou k rockové hudbě. Nejenže se objevila ve videoklipu kapely The Wtite Stripes, ale její hlas můžeme slyšet i v písni Some Velvet Morning od Primal Scream.

Vdala se a začala žít poklidný život

V životě této krásné ženy se vystřídalo několik mužů, od roku 2007 je to však jen jeden – Jamie Hince, kterého si Kate v roce 2011 vzala.

Nyní žije docela poklidným živote, který je na hony vzdálený tomu, jak žila kdysi. Místo večírků a alkoholu začíná každé ráno jógou, díky které se lépe soustředí a odbourává stres. Už roky se nedotkla alkoholu ani drog, večery netráví v barech, ale v posteli, kde sleduje Netflix. Svěřila se také s tím, že se snaží omezit cigarety a kofein.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments