Kabelky jako investice. Nemáte jednu z nich doma?

person in black pants holding white leather handbag

Každá sezóna přináší nové trendy v oblasti kabelek do světa módního průmyslu. V letošním roce nám však na nejednom fashion weeku módní komunita ukázala, že pokud jde o kabelky, existuje několik modelů, které nikdy neomrzí. Stále se setkáváme s opětovně vydávanými ikonickými modely od značek jako Gucci a Chanel. A přestože přicházejí nové varianty v různých barvách od pastelových až po kovové odstíny, stále jsou to klasické designové kabelky, kterým nemůžeme říct ne, protože jsou jednoduše nadčasové.

Hermès Birkin

Tato kabelka nese jméno po ikonické Jane Birkin a stala se objektem touhy už od svého vzniku v roce 1984. Její původní příběh je pozoruhodný: vznikla během náhodného rozhovoru mezi Jane Birkin a tehdejším výkonným ředitelem Hermès, Jean-Louisem Dumasem, během letu z Paříže do Londýna na začátku 80. let. Kabelka Birkin je nejen neuvěřitelně vzácná, ale je také skvělou investicí, protože její hodnota průměrně roste asi o 16 % ročně od roku 2016.

Chanel Quilted Flap

Nic nevyjadřuje luxus jako kabelka od Chanel. Designy s prošívaným vzorem jsou nepostradatelnou součástí historie této značky od doby, kdy je navrhla sama Coco Chanel v roce 1955. Kabelky Chanel flap jsou pokladem pro sběratele a jsou dostupné v široké škále materiálů, velikostí a barev.

Mulberry Alexa

Kabelka Mulberry Alexa, pojmenovaná po ikonické Alexe Chung, se stala okamžitým hitem, když byla poprvé uvedena na začátku roku 2010. Po 12 letech od svého debutu značka Mulberry představila ikonickou kabelku v novém tvaru a designu. A tato varianta je stále neodolatelná.

Gucci Jackie

Seznam nejoblíbenějších kabelek by nebyl kompletní bez zmínky o Gucci. Kabelka Jackie od této značky, původně pojmenovaná po Jackie Kennedy, se stala klasikou a ikonou módního domu Gucci. Nedávno byla tato kabelka znovu uvedena na módní dráhu s jemnou modifikací a stala se nezbytnou součástí outfitů mnohých osobností, které ji znají.

Dior Saddle

První model kabelky Dior Saddle debutoval v roce 1999 za éry Johna Galliana v čele módního domu Dior. Její vysoká hodnota při opětovném prodeji je důkazem toho, že zůstává žádanou a aktuální. Kabelku Dior Saddle vlastní i celebrity jako Rosie Huntington-Whiteley nebo Rihanna.

Loewe Puzzle

Zatímco kabelky od Chanel a Louis Vuitton jsou známé široké veřejnosti, kabelky od Loewe jsou spíše pro znalce v oblasti módy, což je činí ještě žádanějšími pro náročné zákazníky. Jednou z nejklasičtějších je kabelka Loewe Puzzle, která oslovuje movitější zákazníky už od svého vzniku v roce 2015.

Louis Vuitton Speedy

Kabelka Louis Vuitton Speedy byla první kabelkou, kterou Louis Vuitton kdy vytvořil, a stala se okamžitým hitem už od svého vzniku ve 30. letech. V poslední době byla tato kabelka dostupná v menší verzi s ramenním popruhem, což ji činí praktickou volbou pro každodenní nošení.

Chloé C

Francouzský módní dům Chloé vytvořil řadu žádaných kabelek v průběhu let, ale kabelka Chloé C zůstává velmi populární. Díky svým čistým liniím, elegantnímu kovovému zdobení a jemnému logu je tato kabelka stále oblíbenou volbou módních nadšenců.

Prada Nylon

Kabelka Prada Nylon je novodobou klasikou, která se rychle stává vyhledávaným kouskem. Její odolnost a dostupnost činí tuto kabelku atraktivní volbou pro ty, kteří hledají kvalitní designový doplněk.

Také máte touhu zainvestovat do jedné z těchto kabelek?


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.